Що є протипоказанням для проведення гістероскопії

Гістероскопія – малоінвазивна процедура, яка проводиться для діагностування захворювань жіночих репродуктивних органів та для їхнього подальшого лікування. Як і будь-які медичні маніпуляції, така процедура має список протипоказань, коли краще обрати інший варіант обстеження/лікування. 

Ми поцікавились в експертів гінекологічного відділення медичного центру Mediland, коли саме не можна проводити гістероскопію з метою діагностики. Але розпочнемо з показань.

Що діагностують за допомогою гістероскопії

Ця діагностична процедура з використанням гістероскопа – приладу з оптичною системою проводиться безпосередньо на прийомі гінеколога для виявлення патологій у матці. Вона дозволяє діагностувати хвороби шийки матки та виявити міому. Підставами для діагностування також є поліпи, ендометріоз, маткові кровотечі, безпліддя, відсутність менструацій тощо. 

Коли проводиться діагностична гістероскопія ціна на неї нижча, ніж вартість такої самої хірургічної процедури, зокрема для видалення чужорідних тіл з порожнини матки. Процедура дає змогу оглянути порожнину матки, її стінки, труби, цервікальний канал, оцінити стан судин та слизової. 

Результат обстеження набагато інформативніший за УЗД, адже лікар отримує інформацію навіть про крихітні вузлики та тонкі спайки. 

У чому переваги діагностичної гістероскопії

У сучасній гінекології проводять чимало діагностичних процедур. Всі вони перелічені за посиланням https://mediland.ua/ua/metody-likuvannya/ginekologiya. Проте гістероскопія має ряд суттєвих переваг.

По-перше, вона малоінвазивна. Під час використання крихітного ендоскопа та завдяки відеоконтролю не відбувається травмування внутрішніх органів. По-друге, лікар-діагност бачить всю картину на великому екрані зі збільшенням, саме тому результат обстеження дуже інформативний. Крім того, заразом під час діагностики можна взяти зразок тканини на гістологію, тобто зробити біопсію.

Коли гістероскопію робити не можна та чому

Попри безпечність процедури з вивчення стану матки, протипоказання для втручання існують, а саме:

вагітність — втручання несе ризик пошкодження плоду;
статеві інфекції та запалення – є ризик поширення інфекції в матку;
акушерські ускладнення, нещодавні пологи та розриви – можливе погіршення стану.

Хірургічну гістероскопію не використовують, якщо пацієнтка має алергію на наркоз та серцево-судинні проблеми, не сумісні з використанням необхідних для операції препаратів.

У такому разі гінеколог обирає інші методи діагностики захворювання. Зокрема, неінвазивне УЗД, що показує наявність пухлин, поліпів та аномалій розвитку. Докладнішу інформацію про структуру матки можна отримати за результатами МРТ, а тривимірне зображення органу – на КТ. За підозри на наявність пухлини проводиться біопсія ендометрія.



Источник: https://subbota.ua/news/200192/shho-%d1%94-protipokazannyam-dlya-provedennya-gisteroskopi%d1%97

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top