Що робити у разі аварії на Запорізький АЕС

Оповіщення про надзвичайну ситуацію

Звуки сирен, сигнально-гучномовних пристроїв, переривисті гудки інших сигнальних засобів, транспорту, означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!».

Також, сповіщення про виникнення Надзвичайної ситуації буде здійснено в застосунку  «ТРИВОГА» шляхом передачі сигналу «РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА».

Дії в перші години аварії

Щойно стало відомо про небезпеку радіоактивного забруднення, слід негайно одягнути на себе та дітей протигаз, респіратор, протипилову тканинну маску або ватно-марлеву пов’язку та пройти до укриття, якщо воно знаходиться в безпосередній близькості. Якщо захисна споруда знаходиться надто далеко та відсутні засоби захисту органів дихання, необхідно залишатись вдома.

Упакуйте продукти харчування у герметичні пакети (загорніть у декілька шарів паперу, складіть у банки, каструлі або пакети) та приберіть до холодильника.
Створіть запас води, заливши її в посуд з кришками чи пробками.
Приготуйте найпростіші засоби спеціальної обробки — мило, мильний розчин.
Підготуйтеся до можливої евакуації. Завчасна підготовка до евакуації

Враховуючи введення воєнного стану, максимально сплануйте виїзд до безпечної зони (це зона понад 50 кілометрів від ЗАЕС) особистим транспортом. Постійно тримайте автотранспорт у справному стані та заправленим пальним до повного баку. Також ретельно сплануйте маршрут виїзду та місце прибуття в безпечну зону. При цьому розгляньте варіанти розміщення у родичів, друзів, знайомих, близьких тощо. Завчасно в органах місцевого самоврядування уточніть адресу збірного пункту евакуації та яким видом транспорту або пішим порядком Ви вирушаєте до нього.

Евакуація

Отримавши повідомлення про початок евакуації, не панікуйте. Вимкніть джерела водо-, електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Повідомте сусідів та близьких про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, особам з інвалідністю, людям похилого віку. Візьміть екстрену валізу та вирушайте власним автотранспортом за спланованим маршрутом в безпечну зону. У разі неможливості це зробити – вирушайте до збірного пункту евакуації. Якщо Ви не можете самостійно вийти з приміщення, Вам необхідно вивісити за вікном або прив’язати до ручки вхідних дверей біле полотно так, щоб було видно з вулиці, та повідомити органи місцевого самоврядування, підрозділи ДСНС, Національної поліції. Вам на допомогу будуть направлені працівники соціальних служб.

УВАГА!

В залежності На відповідних територіях можуть вводитися різні Режими радіаційного захисту населення. Це залежить від масштабу аварії, напрямку вітру, тощо і передбачають виконання визначених заходів.

Источник: https://forpost.media/novosti/shcho-robyty-u-razi-avarii-na-zaporizkyy-aes.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top