Що робити, якщо ворог застосовує фосфорні бомби

Що треба робити, якщо поряд розірвалася фосфорна бомба
Використання фосфорної зброї заборонене міжнародним законодавством. Вона є вкрай небезпечною і спричиняє сильні пожежі, які дуже складно загасити. Що треба робити, якщо поряд розірвалася фосфорна бомба. Ми сподіваємось, що з вами цього не станеться. Але озброєний знаннями, отже, захищений.
 фосфорна бомба

Поради розмістив на своїй сторінці у «Фейсбук» Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Отже, як розпізнати фосфорну бомбу? Її головна особливість — це яскраве біле світло, що виділяється під час вибуху. З’являються вогняні іскри, що створюють ефект феєрверку. Під час горіння фосфор виділяє білий їдкий дим, дихати яким вкрай небезпечно.

Як допомогти собі та близьким під час ураження фосфорною зброєю: Горіння фосфору відбувається внаслідок взаємодії з киснем. Для того, щоб загасити полум’я, необхідно використовувати велику кількість води або вологий пісок. Однак, не намагайтеся загасити пожежу самостійно.
Для того, щоб захистити дихальні шляхи, використовуйте протигаз або респіратор. Якщо нічого з цього немає під рукою — дихайте через щільну вологу тканину. Таку ж вологу пов’язку можна зробити і для домашніх улюбленців. За можливості необхідно прийняти будь-який сорбент, щоб вивести з організму отруйні речовини.
При потраплянні частинок фосфору на шкіру, необхідно якнайшвидше обробити уражену ділянку розчином соди або просто холодною водою. За можливості повністю занурте поранену частину тіла у воду. Те саме варто зробити, якщо фосфор потрапив на шерсть тварини. Після цього потрібно перебинтувати місце опіку вологими пов’язками. У жодному разі не торкайтеся уражених частин руками.
Не використовуйте перекис водню, йод, зеленку. Не накладайте на опік вату. Пам’ятайте, що основним лікуванням потерпілих від фосфорної зброї мають займатися спеціалісти.

Крім цього, у якості хімічної зброї використовують такі речовини як аміак і хлор, зарин або іприт. Захист від цих речовин принципово різний. Аміак — легший за повітря, тому піднімається вгору. Від нього варто ховатися в низинах або підвалах. І навпаки, хлор, зарин і іприт — важчі за повітря, тому при їх використанні необхідно піднятися на узвищення.

«Індустріалка» писала, як убезпечити себе та близьких у власному будинку — пам’ятайте про правило двох стін.

А ще «Індустріалка» писала, що багато запоріжців нехтують важливим правилом виживання.

Читайте також: Рятувальники просять жителів Запорізької області не бути ворогами у своїй країні.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

Сообщение Що робити, якщо ворог застосовує фосфорні бомби появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/shho-robiti-yakshho-vorog-zastosovuye-fosforni-bombi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top