Створюють вітчизняну культуру — добірка фільмів 2024 року до Дня українського кіно

Створюють вітчизняну культуру - добірка фільмів 2024 року до Дня українського кіно

Публікуємо добірку вітчизняних робіт до Дня українського кіно

Щорічно у другу суботу вересня відзначається День українського кіно. Цьогоріч це свято припало на 14 вересня. Тому сьогодні розповідаємо вам про українські фільми, які вийшли або ще вийдуть у 2024 році.

Читайте також: Запорізька рятувальниця перемогла на всеукраїнському кінофестивалі — подробиці

Конотопська відьма

За сюжетом фільму, прадавня відьма з Конотопу давно відмовилася від своїх сил, коли закохалася у звичайного хлопця. Проте, на початку повномасштабного вторгнення, коли росіяни окуповують місто, вони жорстоко вбивають її коханого. Відьма, прагнучи помсти, знову повертається до своїх сил та починає знищувати окупантів, які забрали у неї найцінніше — нареченого.

Фільм все ще йде в українському прокаті.

Будинок «Слово». Нескінчений роман

1927 року у Харкові за наказом Сталіна збудували особливий будинок, куди заселились українські митці — поети, письменники, режисери та художники. Будинок здається раєм для митців, адже можливість працювати всім разом неабияк надихає їх. Одного дня в будинку з’являється новенький — він коректор преси, який теж мріє стати письменником. Потрапивши під вплив працівника НКВС, він починає стежити за митцями на користь спецслужбістів. Виявляється, що дар українській інтелігенції від радянської влади — це вдало сконструйована пастка, де очі та вуха є на кожному кроці.

У Запоріжжі фільм за реальними подіями презентувала одна з акторок — Ніна Набока. Читайте як відбувся показ у нашому матеріалі.

Вторгнення. Операція «Дунай»

У фільмі розповідається про події 1968 року в Чехословаччині — придушення Празької весни та боротьбу жителів цієї країни проти радянської окупації. У фільмі срср намагається нав’язати власну політику Чехословаччині та поступово придушує одного політика за іншим, щоб легітимізувати вторгнення в країну. Головний герой фільму, Франтішек Кріґель, попри тиск, до кінця залишається єдиним політиком, який не підписує московський протокол.

У Запоріжжі на презентацію стрічки завітало двоє продюсерів фільму — Андрій Суярко і Юрій Мате та один з акторів — Сергій Дашевський. Ми відвідали показ стрічки та розповіли, як це було.

Ти мене любиш?

Україна, 1990 рік. Кіра — єдина донька київського режисера. Вона чимшвидше прагне подорослішати, проте не так, як їй пропонує життя. Її батьки хочуть розлучитися і дівчина хоче вкоротити собі віку. 16-річна Кіра жадібно хоче подорослішати. Однак ті аспекти дорослого життя, з якими вона стикається, не сильно її радують. Новина про розлучення батьків викликає в дівчини бажання вкоротити собі віку. Фільм розповідає про життя дівчини за часів розпаду срср та становлення України.

Я і Фелікс

Стрічка розповідає про непрості часи 90-х в Україні. Тимофій живе вдома з мамою, його батько часто їздить на заробітки та зрідка буває вдома. Одного разу бабуся приводить додому свого нового хлопця — Фелікса. Він ветеран Афганської війни, який страждає на ПТСР та алкогольну залежність. Це додає сім’ї Тимофія нових проблем, окрім вже наявних.

Цей фільм також презентували у Запоріжжі — до нас завітала режисерка фільму Ірина Цілик.  Читайте як пройшов показ у нашому матеріалі.

Степне

На кілька днів ми зануримось у життя літнього чоловіка Анатолія, який приїжджає в українське село Степне. Він доглядає за мамою, яка помирає. У напівспорожнілому селі він зустрічає брата та жінку, яку він колись кохав. Цей приїзд змушує чоловіка переосмислити власне життя.  Перед самою смертю матір розповідає синові про кілька речей, закопаних у сараї. Вони мають «пробудити в герої його колишні мрії».

Редакція

Юра — молодий науковий співробітник природничого музею. Він вирушає у подорож, сподіваючись знайти рідкісного ховраха, але стає свідком підпалу лісу і фотографує це. Юра у всьому прагне справедливості, тому приходить зі знімками у регіональну газету на Херсонщині та залишається там працювати. Проте чимдалі він працює, тим більше потрапляє у вир фейкових новин та корупційних схем.

Фільм буквально рятували на початку повномасштабного вторгнення, адже більшість матеріалів зберігалася в Херсоні. Один з членів команди, Віктор Онисько, режисер монтажу «Редакції», загинув у 2022 році на фронті. Прем’єра фільму відбудеться восени 2024 року.

Ми також розповідали про вихід нового мультфільму від творців «Мавки», який розкаже про життя родини у Запорізькій області.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top