Суперечливі повідомлення з фронту: що сталося на сході Запорізької області

9 листопада ситуація на сході Запорізької області вкотре показала, наскільки різняться офіційні військові зведення й аналітичні оцінки незалежних джерел.

Офіційний звіт командування

Командувач Штурмових військ ЗСУ Валентин Манько заявив, що українські штурмові підрозділи звільнили населені пункти Солодке та Рівнопілля, а також зупинили наступ ворога поблизу Полтавки й Успенівки. За словами Манька, українські війська провели успішну операцію, не дозволивши противнику просунутися в напрямку Гуляйполя.

«Завдяки злагодженим діям штурмовиків ворога було зупинено», — повідомив командувач на своїй сторінці у Facebook.

Дані аналітиків DeepState: інша картина

Однак уже за кілька годин після оприлюднення офіційного звіту команда аналітиків DeepState оприлюднила мапу, на якій зафіксовано зовсім іншу динаміку подій. Згідно з їхніми даними, російські війська не лише не були зупинені, а й просунулися вперед на декількох напрямках, зокрема поблизу Солодкого, Охотничого та Злагоди.

Суперечності в офіційних зведеннях

Це вже не перший випадок, коли офіційні повідомлення та незалежний моніторинг фронтової ситуації розходяться. Раніше DeepState фіксував, що російські підрозділи встановили контроль над Успенівкою та Павлівкою, а також заблокували частину українських сил у Новомиколаївці. При цьому Сили Оборони Півдня заявляли про повний контроль над тими ж населеними пунктами.


The post Суперечливі повідомлення з фронту: що сталося на сході Запорізької області first appeared on Портал Акцент.

Share this post

нет
scroll to top