У Новому році ціна на електроенергію для українців зросте майже вдвічі

Уряд скасував пільгову ціну 90 коп. / кВт.год на перші 100 кВт.год місячного споживання, які отримували всі верстви населення незалежно від рівня доходів.

28 грудня Кабінет міністрів скасував так званий “пільговий тариф” на перші 100 кВт-год спожитої населенням електроенергії по 90 копійок. Так, уряд фактично ввів для побутових споживачів єдиний тариф на електроенергію в розмірі 1,68 грн за кВт-год. За оцінками експертів, рішення уряду призведе до підвищення місячної платіжки на 78 грн.

В рамках прийнятої Кабміном постанови №483, єдиний тариф для населення має стати тимчасовим і діяти з 1 січня по 31 березня 2021 року.

У чому причина підвищення?

За словами колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Бойко, головний недолік колишньої моделі – збитки для постачальників електроенергії.

Так, за даними Міненерго, за останні два місяці 2020 року населення в середньому платило за електроенергію по 1,04 за кВт-год. Це на 8 копійок менше, ніж кінцевий тариф на передачу електроенергії в грудні і на 34 копійки нижче, ніж тариф на передачу з 2021 року, коли в Україні запрацює так званий RAB-тариф для обленерго.

«Постачальники продають електроенергію населенню собі в збиток. Збиток – 65-70 млрд грн на рік», – зазначав Бойко на брифінгу 26 листопада.

Новий перегляд тарифів на електроенергію можуть зробити через три місяці

Скасування “пільгового” тарифу для населення – лише перехідний етап. За словами діючого в.о міністра енергетики  Юрія Вітренко, навіть після вчорашнього рішення Кабміну в Україні зберігаються занижені вдвічі тарифи на електроенергію для населення.

“На сьогодні Міненерго, разом з учасниками ринку, розробляє вдосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електроенергії”, – не заглиблюючись в деталі, говорив в.о. міністра енергетики на урядовому засіданні 28 грудня.

Точні плани в Міненерго поки не розкривають, але деякі інсайди вже відомі.  В комітеті Верховної Ради з енергетики та ЖКГ, наступний перегляд цін на електроенергію для населення може статися вже в квітні 2021 року. Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на власного інформатора в комітеті ВР.

Уже після закінчення опалювального сезону Кабмін знову може розділити тарифи для домогосподарств на дві частини: все, що менше 300 кВт-год – по 1,68 грн за кВт-год, а все, що вище – по 3,36 грн.

Це рішення може бути вкрай вигідним для всього бізнесу.

“Воно дасть ринку близько 20 млрд грн на рік”, – розповів депутат.

Читайте також: З січня запоріжці будуть більше платити за мобільний зв‘язок: на скільки підвищать тарифи

Сообщение У Новому році ціна на електроенергію для українців зросте майже вдвічі появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/u-novomu-roci-cina-na-elektroenergiju-dlja-ukrainciv-zroste-majzhe-vdvichi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top