У ВСУ радянські звання змінять натовськими

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, яким пропонується ввести нову шкалу армійських та корабельних військових звань, скасувавши прапорщиків і мічманів, розділивши при цьому сержантський і старшинський склад на молодший і старший склад. За відповідний законопроект (№ 10181) проголосував 231 народний депутат, передає Інтерфакс-Україна.

Законопроект пропонує ввести нову шкалу армійських і корабельних військових звань. Зокрема, в разі його прийняття в цілому в Збройних силах України скасовуються військові звання «прапорщик, старший прапорщик» (мічман, старший мічман) і вводяться нові звання «рекрут», «штаб-сержант» (штаб-старшина), «майстер- сержант «і» головний майстер-сержант «(корабельні -» старший майстер-старшина «,» головний майстер-старшина «).

Крім того, передбачається поділ сержантського і старшинського складу на молодший і старший склад.

Законопроектом також пропонується визначити посадові обов’язки для нових посад у ЗС України, зокрема, в Статуті внутрішньої служби ЗСУ — для посад «головний сержант (головний старшина) полку, батальйону, дивізіону», «начальник медичного пункту полку, батальйону, дивізіону, роти» , «сержант-інструктор, старший інструктор (старшина-інструктор)», «інструктор з тактичної медицині роти (батареї)», «сержант з матеріального забезпечення» та ін.

Зазначений Статут пропонується доповнити новими положеннями і додатками, якими детально викласти порядок зарахування військовослужбовців ЗСУ в списки особового складу військових частин навчань, порядок ведення «книги пам’яті» і ін.

Законопроект також пропонує внести зміни до Дисциплінарного статуту ЗСУ в частині заохочень і дисциплінарних стягнень військовослужбовців, про порядок ритуалу підняття Державного прапора України в стройового статуту ЗСУ, про порядок несення гарнізонної та вартової служби, а також оновити положення про гауптвахті до Статуту гарнізонної та вартової служби ЗСУ .

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-vsu-radyanski-zvannya-zminyat-natovskimi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top