У Запоріжжі може з’явитися віртуальний музей підводних знахідок

Як зазначає пресслужба Запорізької ОДА, багато археологічних знахідок досі знаходиться на дні Дніпра, і з нинішнім рівнем розвитку техніки, для того, щоб їх побачити, не обов’язково пірнати під воду.

“Хортиця зберігає ще багато історичних скарбів, які має побачити кожен. Тому виникла ідея створити цифровий віртуальний музей тих знахідок, що вже знайшли на дні Дніпра, але ще не підняли на поверхню”, – зазначив очільник облдержадміністрації.

За його словами, облдержадміністрація зі свого боку буде сприяти наданню цьому проєкту належної технічної підтримки – зокрема, сучасної техніки для пошуку затоплених експонатів і підводної фото- і відео зйомки.

“У Запоріжжі є компанії та відомі особистості в ІТ сфері, які обов’язково візьмуть участь та допоможуть реалізувати проєкт віртуального музею. А ми, в свою чергу, розпочнемо невідкладно готувати пропозиції щодо фінансування з державного бюджету відновлення історичних човнів та спорудження Музею судноплавства. Це саме те, що ми, наше покоління, може внести нового в історію Хортиці”, – підкреслив Олександр Старух.

Нагадаємо, на Хортиці розпочались підготовчі роботи у межах програми президента “Велика реставрація”. До неї потрапили одразу кілька об’єктів Запоріжжя. Це — музей історії запорозького козацтва, пагорб з флагштоком та Козацьке коло.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-mozhe-z-javitisja-virtualnij-muzej-pidvodnih-znahidok/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=u-zaporizhzhi-mozhe-z-javitisja-virtualnij-muzej-pidvodnih-znahidok

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top