У Запоріжжі оприлюднили список пам’яток, які можуть зняти з держобліку

Відділ охорони культурної спадщини Запорізької міської ради оприлюднив Список пам’яток, запропонований до розгляду Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при департаменті культури Запорізької ОВА з метою визначення можливості або неможливості подальшого зняття з державного обліку.

«Усім вказаним об’єктам охоронний статус надано у радянські часи у відповідності до Закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури».

Підкреслюємо, що мова не йде про демонтаж цих об’єктів. Частина пам’яток водночас мають охоронний статус у зв’язку з предметом охорони, який не пов’язаний з імперськими та радянськими ідеологемами. І цей охоронний статус не обговорюється.

З частини пам’яток не буде знято «радянський» охоронний статус, доки їм не буде змінено предмет охорони з подальшим набуттям охоронного статусу у відповідності до чинного пам’яткоохоронного законодавства.
Остаточне рішення ухвалюватиме Міністерство культури та інформаційної політики України», — йдеться у повідомлені Відділу охорони культурної спадщини Запорізької міськради.

Варто вказати, що серед запорізьких істориків, краєзнавців, політиків, посадовців, активних містян немає поки що єдиної думки, щодо подальшої долі цих пам’яток.

Додамо, що частина пам’яток з цього списка вже демонтована в рамках декомунізації кілька років тому або кілька днів тому. Наприклад, пам’ятник Кірову та погруддя Пушкіну.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/u-zaporizhzhi-opryliudnyly-spysok-pam-iatok-iaki-mozhut-zniaty-z-derzhobliku.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top