У Запоріжжі показали, як зміняться знакові об’єкти на Хортиці — фото

У Запоріжжі готуються до оновлення знакових об’єктів на Хортиці

У Запоріжжі на острові Хортиця готуються до оновлення знакових об’єктів. Про це повідомляється на офіційному сайті Національного заповідника «Хортиця». Усі можуть подивитися як виглядає концепція перетворення Хортиці.

Як і було заявлено під час всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє», на 2021 рік заплановано відновлення оглядового майданчика, козацького кола та реставрація музею історії запорізького козацтва.

У Запоріжжі готуються до оновлення знакових об’єктів на Хортиці

Концепція реставрації, розробником якої виступила компанія BigCityLab, була презентована громадськості під час обговорень. Для детального ознайомлення усіх охочих з проєктом опубліковані фото та графічні проєкти розробника.

Нагадаємо, що відродження Хортиці відбувається за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. В рамках масштабного проєкту планується не лише оновити окремі об’єкти, а й комплексно змінити територію. Це допоможе острову стати одним із ключових туристичних «магнітів» всієї України.

Виконавцями проєкту реставрації виступають Міністерство культури та інформаційної політики, Запорізька облдержадміністрація та група компаній Метінвест.

«Метінвест став партнером національного проєкту відродження Хортиці та вже профінансував розробку концепції і проєкту реконструкції та облаштування об’єктів. Між сторонами підписано Меморандум щодо консолідації зусиль у відродженні острову Хортиця», — повідомили у Національному заповіднику «Хортиця».

У Запоріжжі готуються до оновлення знакових об’єктів на Хортиці

Нагадаємо, що зміни на краще стануться завдяки тому, що Хортиця потрапила у зону уваги Президента України та представників центральної влади. Масштабне перетворення острова буде проходити в рамках програми Президента України «Велика реставрація».

Хортиця стане одним з близько 150 об’єктів культурної спадщини та туристичної інфраструктури, які відреставрують і модернізують в Україні. Так, цього року реконструюватимуть музей історії запорізького козацтва та впорядкують Курган єдності України біля нього.

Раніше у Запоріжжі підписали Меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці. Уже розпочато співпрацю з Метінвестом, який надав підтримку в розробці проєктів.

Варто зазначити, що у «Запоріжсталі» і заповідника «Хортиця» є чимало вагомих проєктів, які вже реалізовані. З недавніх — це старовинний лафет, піднятий з дна Дніпра, який знаходиться на реставрації. Та й перлина Хортиці, історико-культурний комплекс «Запорізька Січ», створена за фінансової підтримки «Запоріжсталі».

Читайте также: Реконструкцію на Хортиці будуть проводити з урахуванням заповідних зон


Сообщение У Запоріжжі показали, як зміняться знакові об’єкти на Хортиці — фото появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-pokazali-yak-zminyatsya-znakovi-ob-yekti-na-hortitsi-foto

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top