У Запоріжжі судитимуть так званого очільника залізорудного комбінату та його посібників

У Запоріжжі судитимуть так званого очільника залізорудного комбінату (уродженця Донеччини) та шістьох його посібників які, за даними слідства, відновили роботу гірничо-металургійного підприємства в тимчасового захопленій Малій Білозерці Василівського району Запорізької області.

Як повідомили у пресгрупі Запорізької обласної прокуратури, слідство встановило, що у червні 2022 року уродженець Донеччини пішов на співпрацю з окупантами та отримав в управління залізорудний комбінат:

«Для провадження господарської діяльності «ввіреного» гірничо-металургійного підприємства він створив злочинну організацію з числа його діючих та колишніх працівників», — йдеться в повідомленні.

Внаслідок цього з липня 2022 року на виробничих потужностях шахти незаконно добуто та передано представникам окупаційної адміністрації 989 504 тонн залізної руди, водночас Україні завдано збитків на понад 7 млрд грн.

Щодо підозрюваних Запорізька обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт за фактом провадження господарської діяльності у взаємодії з окупаційною адміністрацією та пособництва державі-агресору, а також незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення (ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2, ч. 4 ст. 240 КК України).

Нагадаємо, у жовтні 2023 року співробітники СБУ повідомили про підозру так званому очільнику Запорізького залізорудного комбінату Олександру Неничу та шести його посібникам. Російські окупанти вивозять раніше видобуту залізну руду з території Запорізького залізорудного комбінату в Малій Білозерці, який знаходиться під їхнім контролем.

Раніше Запорізький залізорудний комбінат входив до 100 найбільших приватних компаній 2021 з прибутком у 2 млрд грн. У 2019‑му і 2020‑му роках він добував по 4,5 млн тонн агломераційної та мартенівської руди на рік. Головні споживачі сировини – «Запоріжсталь» і металургійні компанії в Європі (чеська Trinecke zelezarny, польський ArcelorMittal, словацький U.S. Steel Kosice та інші). Частка експорту в обсязі продажів – 50,5%.

Источник: https://forpost.media/novosti/u-zaporizhzhi-sudytymut-tak-zvanoho-ochilnyka-zalizorudnoho-kombinatu-ta-yoho-posibnykiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top