У Запоріжжі українські полярники відкрили виставку знімків Антарктиди ( ФОТО)

Україна належить до елітного клубу антарктичних країн, які проводять дослідження на власній станції «Академік Вернадський». Саме там українські полярники та полярниці вивчають зміни клімату, флори й фауни, а також стежать за озоновими дірами.

До Запоріжжі завітав полярник-рекордсмен, геофізик Юрій Отруба, який уже 7 разів зимував на «Вернадському», а в останніх двох своїх експедиціях був очільником. Він представив виставку фотографій, зроблених на Антарктиді та розповів про роботу полярників на станції.

Юрій Отруба

Для всіх науковців, які знаходяться на станції, складаються певні технічні завдання. Протягом року вони виконують їх, збирають дані. Зокрема, ми займаємось вивченням зміни клімату. Ми бачимо як зими стають теплішими, трішки зсуваються фази весни, осені, зими. Завдяки тому, що ми передаємо метеорологічні дані в мережу, можна прогнозувати погоду в Південній півкулі Землі. Також ми проводимо магнітні спостереження, які дозволяють смартфонам використовувати геолокацію. На основі вимірюваннь у багатьох точках Землі науковці моделюють модель магнітного поля на декілька років вперед, — розповів Юрій Отруба.

Вперше Юрій опинився на станції у 2009 році, зарік після того, як завершив навчання в університеті. Також він розповів про умови життя в Антарктиді:

Найважча умови життя на станції — це те, що певна кількість людей живе в закритих умовах. Загалом це близько 12-14 чоловік. Це основний психологічний фактор, який треба пережити. Але норми проживання й роботи там дуже зручні, навіть набагато кращі, ніж десь на інших роботах

Загалом виставка включає в себе декілька десядків робіт, на яких видно команду полярників, криголам «Ноосфера», на якому вони пересуваються, а також особливі знімки тварин (китів, морських левів, пінгвінів тощо) й рослинності.

Фотовиставка початково була зібрана з великої кількості архіних фото Національного арктичного центру. З 1996 року в нас є своя станція, і за цей період було зроблено багато досліджень і відкриттів. Необхідно, щоб люди розуміли, чому важливі ці дослідження, бо це впливає на наше життя сьогодні і завтра, розповів Олександр Заклецький, фахівець відділу зв’язків з громадськістю Національного арктичного наукового центру .

Олександр Заклецький

Також кожен елемент виставки позначений підписок та поясненням того, що є на фото. Полярники також розповіли цікаві факти про тварин. Наприклад, фотографування китів, а саме їхніх хвостів, дозволяє віслідкувовути популяцію, бо хвости такі ж унікальні, як і відбитки пальців у людей. Окрім цього, деякі тварини можуть нести загрозу, тому їх краще не провокувати. Так, морський леопард здатний затягти людину на дно, але разом з цим на станції був випадок, коли цей хижак вподобав полярницю і приносив їх на берег «подарунки» у вигляді пойманої здобичі.

Виставка знаходиться у бібліотеці за адресою вул. Гоголя, 66. Вхід вільний, виставка триватиме до 26 жовтня.

Підписуйтесь на Акцент в

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-ukrayinski-polyarniki-vidkrili-vistavku-znimkiv-antarktidi-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top