У Запоріжжі відбулася презентація проєкту «Розстріляна свобода слова» (ФОТО)

Сьогодні у Центр журналістської солідарності Запоріжжя за сприяння Національна спілка журналістів України (НСЖУ) відбулася презентація масштабного проєкту “Розстріляна свобода слова”.

Про це повідомляє коресподент «Акцента«.

Команда проєкту записала відео та текстові історії понад 100 журналістів, які стали жертвами або очевидцями воєнних злочинів, скоєних росією. Це медійники із Херсона, Маріуполя, Мелітополя, Бучі, Харкова, Бахмута та інших “гарячих точок” повномасштабної війни.

Національна спілка журналістів України веде список журналістів, загиблих від початку повномасштабного російського вторгнення; тих, які опинилися в російському полоні; моніторить випадки знищення майна і будівель редакцій; переслідування кримськотатарських громадянських журналістів в окупованому Криму.

«У Запорізькій області журналісти зіткнулися з різними видами небезпеки на тимчасово окупованих і прифронтових територіях,- зазначила у вступному слові перша секретар НСЖУ Ліна Кущ , — чимало журналістів змушені були з ризиком для свого життя евакуюватися із захоплених міст і селищ, аби продовжити свою професійну діяльність на підконтрольній Україні території».

Вона підкреслила, що головна мета нинішніх поїздок в різні регіони країни з презентацією проєкту «Розстріляна свобода слова» — донести аудиторії, що росія досі не покарана за злочини , здійснені проти журналістів.

«Ми записали 102 відео та текстові історії і переклали їх англійською мовою – це реальні історії реальних журналістів – тих, які опинились в умовах тимчасової окупації і тих, які змогли вибратись з полону. На жаль, у полоні ще залишаються наші колеги і серед них – колишня медійниця з Мелітополя Ірина Левченко, яка разом з чоловіком з травня 2023-го у списках «зниклих безвісті», досі не відомо, де вона перебуває і в чому її звинувачують. Тому, зазначає Ліна Кущ, ми маємо через міжнародну медіаспільноту посилювати тиск на російську окупаційну владу для визволення наших колег.

Сьогодні понад 20 українських редакцій втратили доступ до своїх приміщень, майна, техніки, але все одно відновлюють випуск своїх друкованих видань за підтримки НСЖУ і міжнародних партнерів. Серед таких видань, оріхівська газета «Трудова слава», яка відновила спецвипуски газети для жителів прифронтового Оріхова і 5 прилеглих громад.

«Нині наше незламне місто майже повністю спорожніло, весь його центр зруйновано, залишились суцільні руїни, там проживає більше тисячі громадян. Окрім гуманітарної і матеріальної підтримки, вони дуже чекають на свою рідну газету, адже інформація сьогодні вкрай важлива», — говорить головна редакторка «Трудової слави» Світлана Карпенко.

Ліна Кущ вручила Світлані Карпенко знак народної пошани «Хрест громадянських заслуг».

В роботі над проектом «Історії життя та роботи в умовах війни» взяла участь запорізька журналістка Ольга Боглевська. Вона підготувала 16 інтерв’ю з колегами, які, ризикуючи життям, працюють на прифронтових територіях, а також з тими, які з величезними труднощами вибралися із захоплених ворогом міст.

До складу проекту «Історія життя та роботи в умовах війни» увійшли відеофільми, відзняті українськими журналістами. Це документальні свідчення російських воєнних злочинів і історії журналістів на війні.  «Психологічно це було дуже важко», — сказала Ольга.

У Запоріжжі знайшли прихисток журналістка з Енергодара Алла Шамрай, бердянська журналістка Вікторія Горбатко, журналіст і письменник з Гуляйполя Іван Кушніренко. У кожного з них — своя непроста історія, якою вони поділилися з колегами. Вони поділилися з присутніми своїми розповідями про долі своїх колег на тепер окупованих територіях.

Після обговорення брошури і перегляду деяких відеофільмів голова Запорізької обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко подякувала керівникам НСЖУ за змістовний і дуже важливий для медійників проект і запевнила, що обласна організація НСЖУ завжди підтримувала журналістів і піклуватиметься про них й надалі. А Ліна Кущ висловила задоволення роботою співкоординаторів Центру журналістської солідарності Запоріжжя Наталії Кузьменко і Валентини Манжури, а також адміністратору Дар’ї Зирянової.

Підготував Ігор Гур’єв (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/u-zaporizhzhi-vidbulasya-prezentatsiya-proyektu-rozstrilyana-svoboda-slova-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top