У Запоріжжі відкрили інноваційний навчальний центр з підготовки машиністів крана

Майбутні кранові машиністи вчитимуться на найсучаснішому обладнанні

Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти, що в Заводському районі, виграв конкурс Міністерства освіти і науки України. Навчальний заклад отримав грант на відкриття навчального центру за фахом «Машиніст крана металургійного виробництва, слюсар-ремонтник».

навчальний центр з підготовки машиністів крана

Навчальний центр складається з трьох основних об’єктів: навчального кабінету, полігону та слюсарної майстерні (оскільки спеціальність інтегрована — учні набувають відразу дві професії — машиніста крана і слюсаря-ремонтника. За грантові кошти училище придбало мультимедійний тренажер, проектор з мультимедійною дошкою, ноутбуки та інше обладнання.

навчальний центр з підготовки машиністів крана

Загальна вартість проєкту склала 1,7 млн грн. Для відкриття центру були залучені кошти як державного бюджету, так і місцевого, а також кошти навчального закладу. Однією з умов участі в конкурсі було часткове фінансування участі в обсязі 30%. Місто підтримало ініціативу і погодилося виділити необхідну суму з бюджету.

навчальний центр з підготовки машиністів крана

Як розповів директор навчального закладу Володимир Полухін, «Машиніст крана металургійного виробництва, слюсар-ремонтник» — досить затребувана професія на ринку праці.

навчальний центр з підготовки машиністів крана

— Відкриття центру дозволить задовольнити потреби підприємств як мінімум на 50-60%. Ми зможемо набрати групу для підготовки фахівців на базі 9-х класів і приблизно 20-30% — на базі 11-х. Також хочу відзначити, що в центрі можна пройти підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації ще й особам з числа дорослого незайнятого населення — це ще близько 20%. Тобто орієнтовно ми можемо задовольняти 80-85% потреб тільки металургійних підприємств, — розповів Володимир Полухін.

навчальний центр з підготовки машиністів крана

Тільки на підприємствах Групи Метінвест потреба в кранових машиністах становить близько 70-80 осіб щорічно. А є й інші підприємства. Загальна потреба запорізького ринку — близько 100 осіб на рік.

— Сьогодні у бізнесу, промислових підприємств є потреба в кваліфікованих працівниках, які відповідають вимогам сучасного виробництва, — зазначив начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш. — Центр, створений на базі нашого профільного навчального закладу, доводить, що хлопці та дівчата приходять навчатися, у них є зацікавленість, вони проходять теоретичну і практичну підготовку на новому обладнанні.

 Сергій Койпиш

На ринку праці зараз затребувані робітничі професії. А машиністи крана в металургійному виробництві — це ключова професія, дуже важлива і дефіцитна. Тепер, завдяки новому центру з підготовки кранових машиністів, молодь буде приходити до нас на практику і на роботу з певними навичками і їй буде простіше адаптуватися до умов реального виробництва, — поділився Сергій Койпиш.

навчальний центр

Нагадуємо, що Запорізький політехнічний центр та підприємства Групи Метінвест пов’язує багаторічне партнерство і навіть дружба. Саме завдяки підтримці таких підприємств як «Запоріжсталь» і «Запоріжвогнетрив» на базі навчального закладу з’явилися навчальні центри для підготовки зварювальників, електромонтерів, навчальний полігон для підготовки кранових машиністів і багато іншого.

навчальний центр

Читайте також: У Запоріжжі в політехнічному центрі школярі придивлялися до робітничих професій

Сообщение У Запоріжжі відкрили інноваційний навчальний центр з підготовки машиністів крана появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-vidkrili-innovatsiyniy-navchalniy-tsentr-z-pidgotovki-mashinistiv-krana

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top