У Музеї Феноменальної Сили відкрили виставку до 101-річниці з дня народження Якова Пункіна
У грудні наймолодшому запорізькому музею виповнився рік. Це єдиний музей в Україні у такому сучасному форматі. Музей, розташований у приміщенні міської бібліотеки, невеликий за площею, але дуже насичений експонатами.
Музей включає Зал олімпійської слави з інформацією про здобутки запорізьких спортсменів-олімпійців, розташованих на першому поверсі, і шість залів, які знаходяться у підвадбному приміщенні.
Це зали історії олімпійського руху, спортивного простору і архітектури, окремих видів спорту, які культивуються у Запоріжжі — легкої атлетики, гімнастики, гандболу, волейболу, важкої атлетики, боротьби, боксу, водних видів спорту.
Зали інтерактивні, у них чимало фото-, відео- та аудіо матеріалів. В експозиції розміщені особисті речі відомих спортсменів, їх нагороди.
Цікавий факт: з 1952 року, коли золото Олімпіади у греко-римський боротьбі дісталось Якову Пункіну, і до срібної олімпійської медалі-2021 Парвіза Насібова запорізькі спортсмени завоювали 36 медалей, серед яких 11 – золоті.
Імена, фотографії, інформація про перемоги запоріжців представлені в історичній послідовності. У музеї можна дізнатися про спортивну кар“єру важкоатлета Леоніда Жаботинського, гімнастки Ольги Стражевої, стрибунки в воду Олени Жупіної, плавця Дениса Силантьєва, стрибуна у висоту Володимира Ященко, гандболіста Сергія Кушнірюка. А також побачити їхні портрети авторства художника Олександра Корбана, які виконані в стилі поп-арт.
Є в музеї і спеціальна кімната фан-сектору за зачиненими дверима. За допомогою обладнання можна на деякий час потрапити в неповторну атмосферу фуибольного матчу і стати емоційним вболівальником. А вдягнувши навушники, можна почути емоції спортсменів та спортивних коментаторів.
8 грудня у Музеї феноменальної сили відкрилась виставка, присвячена 101-й річниці з дня народження нашого першого олімпіського чемпіона Якова Пункіна.
Як зазначається на фейсбук-сторінці музею, «це насичена подорож стежками життя всесвітньовідомого борця. А воно було складним: участь у Другій світовій війні, полон, заяви лікарів про неможливість вести спортивну діяльність…
Але ми не просто так написали про взірець запорізької сили. Адже Яків Пункін не тільки не покинув бажання займатися боротьбою — він досягнув спортивного Олімпу».
Експозиція створена у взаємодії з Запорізькою обласною федерацією греко-римської боротьби та Музеєм боротьби Валерія Смирнова. Виставка триватиме до 14 грудня.
Як розповів “Індустріалці” директор крафтових музеєв Запоріжжя Михайло Мордовськой, Музей Феноменальної Сили працює щодня.
— Єдине — зараз війна і ми не можемо бути відкритими, — уточнив Михайло. — На екскурсії до музею треба записуватися. Треба зібрати мінімум 5 осіб і можна записуватися через ТІЦ — Туристичний інформаційний центр або на нашій сторінці у Фейсбуці. І ми залюбки проведемо екскурсію.
Колекцію експонатів постійно збільшуємо. Нових експонатів не дуже багато, але вони є. І ми будемо їх показувати.
Нещодавно, як повідомляла “Індустріалка”, у музеї проходила зустріч військовослужбовців 9 полку оперативного призначення Нацгвардії з віце-чемпіоном Олімпіади 2020 у Токіо борцем греко-римського стилю Парвізом Насібовим.
Як розповів Михайло Мордовськой, з Парвізом домовлялися про передачу ним особистих речей до музею. Так що з часом тут тут з’являться експонати, пов”язані з успішним виступом запорізького борця на Олімпійських Іграх у Токіо.
Де знаходиться музей
Музей Феноменальної Сили знаходиться у приміщенні міської бібліотеки за адресою: просп. Маяковського, 7
Фото Олександра Прилепи та з фейсбук-сторінки Музею Феноменальної Сили
Сообщение У Запоріжжі відкрили виставку про взірця запорізької сили, якого не зламав полон появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-zaporizhzhi-vidkrili-vistavku-pro-vzirtsya-zaporizkoyi-sili-yakogo-ne-zlamav-polon
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook