29 вересня ворог атакував Запоріжжя ФАБами, один із яких влучив у багатоквартирний будинок. Поряд з багатоповерхівкою знаходиться також лікарня, яка отримала значні пошкодження і тепер потребує капітального ремонту даху.
Про те, в якому стані медичний заклад та що планує робити влада, дивіться в матеріалі Акценту.
Так, йдеться про КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №10. На балансі лікарні перебувають декілька будівель, серед яких лабораторія, рентген.
Цей лікарняний заклад знаходиться поруч від місця прильоту. Тут розміщені амбулаторії сімейних лікарів, лабораторія, діагностичний центр і рентген-кабінет. У закладі пошкоджено понад 100 вікон, покрівля. Ми ще не розуміємо, який стан пошкодженого обладнання. Також є приміщення, де проживають внутрішньо-переміщені особи. Якщо говорити про цифри, то такі збитки — це понад 2 мільйони гривень. Найближчим часом ми плануємо виділити кошти на ремонт покрівлі, вікон, встановлення належного обладнання. Це питання потребує терміного вирішення, адже наближається опалювальний сезон і опади, — розповіла секретарка міської ради Регіна Харченко.
Незважаючи на те, що прильот відбувся в неділю зранку, персонал вийшов і власними силами наводив тут лад. Вже в понеділок медичний персонал і лікарі надавали послуги й допомогу пацієнтам.
Можна сказати, що це перша лікарня в Запоріжжі, яка настільки сильно постраждала внаслідок обстрілу. У попередніх ситуаціях було пошкоджено лише декілька вікон, це можна було відновити власними силами. В цьому випадку стоїть питання про капітальний ремонт дахів, — додала Регіна Харченко.
Варто зазначити, що лікарня перебуває на етапі реорганізації, яка вже майже завершилася.
Зараз етапи реорганізації лікарні перебувають у стадії закінчення. 10-та лікарня приєднується до 5-тої міської лікарні, а до неї також 6-та міська лікарня і 3-тій пологовий будинок. Всі питання, які стосуються кадрового, фінансового, обладнання знаходяться на контролі департаменту. Я думаю, що населення не відчує істотних змін щодо отримання послуг, — про це розповыла Анна Дуб, директор департаменту з питань охорони здоров’я і медичного забезпечення Запорізької міської ради.
Також за словами керівниці департаменту, лікарі мали змогу перейти на вакантні посади в реорганізованому закладі, але, за бажанням, деякі працівники відмовилися.
Вдень приймаємо понад 100 пацієнтів, а взагалі з нашими лікарями підписано 30 тисяч декларацій. Наразі рентген-кабінет не працює, пацієнти отримують допомогу в інших закладах. На щастя, ніхто не постраждав серед пацієнтів чи медичних працівників, адже це був ранок неділі. Будівля лабораторії постраждала — вікна і дах, але обладнання ціле. Робота лабораторії поновлена, але на базі іншого приміщення, — прокоментував В’ячеслав Мірошниченко, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №10.
В одній із будівель лікарні на базі колишнього наркологічного центру знаходиться шелтер для біженців, який працює з 2022 року. Люди, які перебували всередині, сильно злякалися від вибухів. У будівлі посипалися вікна, дуже пошкодилася покрівля. Однак, на щастя, ніхто не постраждав.
Як Маріуполь почали бомбити, ми виїхали. Із Запоріжжя їхати не плануємо, бо немає коштів, щоб знімати десь житло. Моя пенсія 2900 гривень. Тут нас прийняли дуже добре. Під час обстрілу було дуже страшно, вилетіли вікна, — розповідає Зінаїда, переселенка з Маріуполя, яка проживає в шелтері.
Всього в шелтері проживає 67 людей, серед яких жінки й діти. Також 1700 людей пройшли через шелтер «транзитом». Вони виїжджали з-під обстрілів чи окупації, ночували, а потім їхали далі. Для цього в шелтері виділили декілька кімнат.
З початку війни, коли пацієнти стали розбігатися, колега-лікар, прийняв рішення віддати своє приміщення для біженців. Вони були повністю обладнані — ліжка, души, туалети. Ми почали приймати людей на волонтерських засадах. Ми самі по собі, люди з цього шелтеру також самі собі допомагають, — розповів Олег Капустін, колишній лікар наркологічного центру.
Також мешканці шелтеру допомагають ЗСУ — плетуть сітки для ЗСУ, збирають передачі, розбирали завали після обстрілів, змогли працевлаштуватися в Запоріжжі.
Фінансово шелтер утримувався на волонтерських засадах, однак Олег Капустін переживає, що власними силами пошкоджений дах волонтери не зможуть. На це Регіна Харченко відреагувала, і сказала, що кошти міська рада виділить на ремонт дахів усіх пошкоджених будівель.