Українцям «підсовують» фальшиві гривні: як розпізнати

В Україні триває боротьба з фальсифікацією гривневих купюр. Протягом 2023 року, серед одного мільйона легітимних банкнот, було знайдено приблизно 2,1 фальшивих. Фальсифікатори надають перевагу купюрам старішого дизайну, зокрема тим, що були випущені до 2015 року, особливо номіналом у 200 гривень, через їх менш сучасні захисні характеристики.

Заява НБУ

Згідно з даними Національного банку України (НБУ), серед вилучених фальшивих купюр:

61% складали купюри в 200 гривень, що становить 41% від загальної суми фальсифікатів.24% фальсифікатів припадало на банкноти номіналом в 500 гривень, які також складали 41% від їхньої загальної суми.Інші виявлені підробки становили всього 7% від загальної кількості.

В НБУ пояснюють, що сучасні номінали гривні, зокрема 100, 200, 500, та 1000 гривень, які були введені в обіг між 2015 та 2020 роками, оснащені інноваційними захисними елементами, що ускладнює їх підробку. Ці захисні елементи легко перевірити звичайним громадянам, але вони становлять суттєвий бар’єр для шахраїв.

Для виявлення фальсифікатів, рекомендується звертати увагу на тактові відчуття банкнотного паперу та рельєфність деяких зображень, а також перевіряти наявність водяних знаків, розглядаючи купюру на світлі.

Окрім цього, в Україні існують випадки блокування банківських карток без попереднього повідомлення, зокрема через неоновлені дані клієнта або у зв’язку з арештом коштів, наложеним виконавчою службою. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ukrayintsyam-pidsovuyut-falshivi-grivni-yak-rozpiznati/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top