В Інституті вивчення війни припускають, що російські війська можуть завдати нового удару по ДніпроГЕС

Активізація російського обговорення Дніпровської ГЕС вказує на те, що російські війська можуть завдати нового удару по ДніпроГЕС або активізувати бойові дії на херсонському напрямку.

Прo це пoвідoмляється у зведенні Американськoгo інституту вивчення війни (ISW), передає 061.

Російські джерела стверджували, що українська влада випустила велику кількість води з дамби Дніпровської гідроелектростанції. Голова Херсонської обласної окупаційної адміністрації Володимир Сальдо 24 травня заявив, що українська влада відкрила всі шлюзи ТЕС і випустила велику кількість води, яка може затопити острови в дельті Дніпра. Російські мілблогери широко розширили заяву Сальдо і стверджували, що відбулося значне підвищення рівня води біля Василівки в Запорізькій області та Софіївки в Херсонській області, але, ймовірно, знадобиться кілька днів, щоб повністю визначити наслідки повені.

Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов 25 травня спростував заяву Сальдо та заявив, що протипаводкові шлюзи ГЕС закриті, але що водозливні затвори дамби відкриті і залишаються відкритими після російського удару по ДніпроГЕС 22 березня.Незрозуміло, чому в цей час буде великий викид води, якщо водозливні ворота дамби були відкриті протягом кількох місяців. Українські офіційні особи та ЗМІ не коментували заяви про затоплення, аISW не може незалежно перевірити правдивість російських заяв.

Водночас з цим 25 травня російські війська продовжували наступ на захід Запорізької області поблизу Роботиного та Новоандріївки та на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного.

Позиційні бойові дії тривали на ділянці кордону Донецько-Запорізької області поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки).

Джерело: 061.ua

Источник: https://www.061.ua/news/3781902/v-instituti-vivcenna-vijni-pripuskaut-so-rosijski-vijska-mozut-zavdati-novogo-udaru-po-dniproges

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top