В Запорізькій облраді відпрацьовують механізми розв’язання проблем ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Керівники Запорізької обласної ради провели зустріч із лідерами чорнобильського руху регіону

В першу чергупід час зустрічі вшанували пам`ять загиблих і померлих ліквідаторів хвилиною мовчання. Адже із 16863 жителів Запорізької області, які брали участь в ліквідації техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС в 1986 році, в живих є 3 799 ліквідаторів (данні – станом на 01 квітня цього року).

Керівники Запорізької обласної ради провели зустріч із лідерами чорнобильського руху регіону

— Це – наша перша офіційна зустріч. Але з лідерами чорнобильського руху ми знаходимось в постійному контакті. І про проблеми чорнобильців знаємо з перших вуст. Дуже хочу, щоб ви і ваші родини не знали лиха, щоб мали кошти і на лікування, і на профілактику. Ми, депутати Запорізької обласної ради 8-го скликання, мобілізуємо всі зусилля, щоб донести до органів виконавчої влади необхідність підтримки чорнобильців, — зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Керівники Запорізької обласної ради провели зустріч із лідерами чорнобильського руху регіону

Від усієї громади Запорізької області вона вручила низку нагород Запорізької облради героям-ліквідаторам.

Як зазначив ліквідатор аварії на ЧАЕС, голова Запорізького обласного відділення Всеукраїнської ГО «Союз інвалідів – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС» Євген Пєгов, чорнобильці достойні того, аби держава пам’ятала про їхній подвиг.

— В квітні 1986 року атом в Чорнобилі вдягнув військову форму, але ми його перемогли, за 6 місяців здолавши наслідки потужного атомного вибуху. Тому сьогодні ми хочемо розраховувати на певну вдячність від держави, яку ми врятували», — підкреслив Євген Пєгов.

З тим, що державні органи влади сьогодні приділяють недостатньо уваги ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, погодилась перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім.

— Знаємо, як важко сьогодні проходити профілактичні обстеження і підтримувати здоров’я ліквідаторам аварії на ЧАЕС. На жаль, пільг і спеціальних пенсій для цієї категорії не передбачено. Тому ми ставимо перед собою завдання виправити цю ситуацію. Для цього ми будемо звертатись в вищі органи державної влади, аргументуючи свою позицію, — наголосила Людмила Любім.

Так, під час сьогоднішньої зустрічі обговорювались питання додаткового фінансування, яке було б направлене на харчування і медикаментозне забезпечення чорнобильців, що проходять курс лікування в лікарнях. Піднімали вони також проблему санаторно-курортного лікування і пільгового зубопротезування. В свою чергу, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС готові проводити патріотично-виховну роботу серед школярів і молоді Запорізької області.

Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, який курує роботу обласної ради з лідерами чорнобильського руху, зафіксував всі пропозиції і взявся відпрацювати механізми вирішення цих проблем.

Сьогодні ж герої-ліквідатори отримали від керівників Запорізької облради 35 пакетів з продуктовими наборами. Ще 40 ліквідаторів отримали пакунки із незамінними в господарстві засобами і приладами. Їх передала голова Запорізької обласної організації Червоного Хреста Оксана Бекетова.

Про це повідомляє відділ комунікацій Запорізької обласної ради.

Читайте також: У Запоріжжі обговорили питання пенсійного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Сообщение В Запорізькій облраді відпрацьовують механізми розв’язання проблем ліквідаторів аварії на ЧАЕС появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/v-zaporizkiy-oblradi-vidpratsovuyut-mehanizmi-rozv-yazannya-problem-likvidatoriv-avariyi-na-chaes

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top