В запорізькому ліцеї «Захисник» встановили меморіальну дошку на честь загиблого лейтенанта Дениса Кози

В військовому ліцеї «Захисник» встановили меморіальну дошку на честь загиблого командира взводу 25 окремої повітряно-десантної бригади лейтенанта Дениса Кози.

Ініціаторами встановлення меморіальної дошки виступив навчальний заклад, витрати взяли на себе депутати «Європейської Солідарності». Денис Коза – випускник 11 взводу ліцею «Захисник» 2010 року. В перший рік російської агресії поїхав на Схід захищати Незалежність України. Він загинув в 2015 році, визволяючи територію України від російських окупантів, в смт Нижня Кринка, Донецької області. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно) Відкрили меморіальну дошку 22 листопада – в цей день Денису Козі мало б виповнитись 28 років. Побачити портрет сина з Херсонської області приїхали батьки. Ірина Адамівна та Євген Іванович розповідають, що їх Денис завжди відрізнявся цілеспрямованістю. Мрію стати військовим виношував з дитинства, тому ні на хвилину не сумнівався, коли настав час захищати незалежність України. «Він з дитинства казав, що хоче бути військовим. Він цілеспрямовано, з дитинства йшов до своєї мети. Денис сам обрав десантні війська, і я його попереджав: «Сину, це не те, що ти йдеш красивий в формі і всі на тебе задивляються. Зараз складні часи, ти будеш місяцями в полі. Відповідальність надзвичайна». Але він того і хотів. Він усвідомлював всю важкість військової служби, Денис був хлопцем з характером», – розповідає батько Дениса Євген Коза.

Вшанувати пам’ять загиблого захисника вийшли викладачі, особовий склад ліцею, ветерани АТО, депутати «Європейської Солідарності» обласної, міської та районної рад.

Голова Секретаріату Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність», депутат Запорізької обласної ради Олег Чернов зазначив, що пам’ять кожного захисника має бути увіковічена, тому в «Європейській Солідарності» завжди підтримуватимуть гідне вшанування героїв. «Життя Дениса Кози було несправедливо коротким, але воно є прикладом відданості своїй державі, присязі, народові. За вісім років російсько-української війни ми поховали тисячі наших воїнів, і найменше, що ми можемо зробити для них і їхніх родин – це зберегти пам’ять. В наших планах – встановлення ще однієї меморіальної дошки в «Захиснику». На жаль, ми продовжуємо нести втрати в боях за незалежність», – сказав Олег Чернов.

Источник: https://forpost.media/novosti/v-litsei-zakhysnyk-vstanovyly-memorialnu-doshku-na-chest-zahybloho-leytenanta-denysa-kozy.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top