Вимушена переселенка з Донбасу керує першою у Запоріжжі науковою школою для дітей

Вона щодня починає день із посмішки, вчить дітей “веселої науки” та навіть чути не хоче про те, що вона переселенка. Оксана Русанова у 2014 році не вагаючись переїхала з Донецька до Запоріжжя, покинула викладання в університеті заради власної мрії — і сьогодні керує першою у нашому місті науковою школою для дітей.

Завжди усміхнена і завжди рада кожному учню. Вона вкладає у свою роботу душу та ладна винести з дому все, аби кожне заняття було не схожим на попередні, ще більш цікавим та пізнавальним. Про науку — просто та весело. Це — головна ідея курсу.

Оксана за освітою викладач фізики, у минулому – доцент Донецького національного університету, сьогодні – засновник і керівник першої у Запоріжжі дитячої наукової школи. Разом із іншими професійними викладачами вона навчає дітей розбиратися у складному, розуміти формули та навіть створювати роботів. Діти лагідно називають її Оксаною, звертаються до вчителя на “ти”, і з нетерпінням чекають на чергове заняття.

Оксана з родиною залишила Донецьк у 2014 році, ще тоді, коли точилися бої за аеропорт. Спочатку думала, що поїхала на кілька тижнів. Згодом зрозуміла, що покинула рідне місто, друзів та батьків — назавжди. Закохана у викладацьку діяльність жінка і подумати не могла, що з улюбленою справою доведеться скоро розпрощатись. Спочатку регулярно їздила до університету, евакуйованого до Вінниці, втім, довго в такому ритмі працювати не змогла. До того ж випав шанс реалізувати давню мрію всього її життя. Мрія потроху переросла в ідею, а гроші, що з’явились завдяки гранту, допомогли цю ідею втілити у життя.

Відсутність поряд друзів і колег, нове незнайоме місто — всі перешкоди вдалось подолати завдяки вірі в себе та власним неабияким амбіціям. Сьогодні наукова школа — місце, де майже ніколи не стихають дитячі голоси. А ще недавно тут розширили межі технічних можливостей школи і тепер викладають малювання та курс “Успішний я”. Його куратор — теж Оксана. Цей не передбачений у шкільній програмі предмет, насправді ж дуже потрібний у житті, — впевнена жінка. Прощаючись з учнями наприкінці занять, Оксана вже обмірковує і планує наступний урок. Діти відповідають їй взаємністю і кажуть, що вона — найкращий у світі педагог. Бо, спілкується з ними — як друг.

Робота — як друга родина, і саме робота – стала її новою батьківщиною. З появою клубу Оксана всією душею полюбила Запоріжжя та місцевих жителів, нові знайомі — теж захоплюються її позитивом, доброзичливістю та щедрістю. Уже з нового року – реалізуються і нові плани. Наукова школа розшириться, курси стануть більш різноманітними, а сил і натхнення, каже Оксана, вистачить ще на довгі роки. Головне – вірити в себе та людей, не зважаючи на те, у якому ти місті чи місці.

[embedded content]

Источник: https://tv5.zp.ua/news/vimushena-pereselenka-z-donbasu-keruye-pershoyu-u-zaporizhzhi-naukovoyu-shkoloyu-dlya-ditej/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top