Як навчатимуться студенти в новому навчальному році: робочі суботи та сесії з серпня

З метою економії енергоресурсів Міністерство освіти України рекомендує зміни до графіка навчання закладів вищої, фахової передвищої освіти та закладів професійної освіти. Про це повідомили на сайті Міносвіти.

Для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти, МОН рекомендує починати навчальний процес не пізніше першої половини серпня 2024 року для всіх напрямків та рівнів, окрім студентів перших курсів.

До того ж, МОН вважає за потрібне вишами та закладами передвищої освіти використовувати у теплу пору року суботи як робочі дні. 

«З середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, – продовжити заняття в дистанційному форматі. За потреби подовжити освітній процес у 2024/2025 навчальному році до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів», – йдеться у рекомендаціях МОН.

Рекомендується проводити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах у приміщенні закладу освіти або його окремому корпусі в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту.

У прифронтових та прикордонних областях освітній процес дозволяється проводити в укриттях та у змішаному і дистанційному форматі.

Навчання у закладах професійно-технічної освіти

Для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів навчальний рік рекомендується розпочати раніше 1 вересня.

Як і вишам, рекомендовано використовувати у теплу пору року суботу як робочий день. Продовження освітнього процесу рекомендовано до кінця липня 2025 року, крім випускних класів.

Щодо форми організації навчання, то все залежить від наявності укриттів:

«Організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів. Якщо є недостатня кількість місць в укриттях, навчання можна організувати позмінно. Важливо: залежно від безпекової ситуації області, обласними військовими державними адміністраціями може бути ухвалено рішення про здійснення освітнього процесу в дистанційній або змішаній формі», — зазначають на сайті.

Міністерство освіти України зазначає, що незабаром будуть оприлюднені рекомендації про навчання у закладах загальної середньої освіти. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-navchatimutsya-studenti-v-novomu-navchalnomu-rotsi-robochi-suboti-ta-sesiyi-z-serpnya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top