Як працює «Армія відновлення» в Запоріжжі

Ворог постійно обстрілює громади нашої області, руйнує домівки, школи, підприємства, енергетичні об’єкти тощо. Але «Армії відновлення», що діє на Запоріжжі, тримає тил та працює над відбудовою зруйнованих будівель і допомагає вистояти в скрутних обставинах сьогодення.

– Наразі люди, які з різних причин залишились без роботи, долучаються до виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни, – розповіла в.о директорки Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Заліпяцька. – На Запоріжжі суспільно корисні роботи пропонують зареєстрованим безробітним 22 роботодавці нашого краю, з-поміж них комунальні підприємства м. Запоріжжя, територіальні громади. Служба зайнятості співпрацює і з громадськими організаціями та благодійними фондами.

Зокрема співпраця з БО «Благодійний фонд «Волонтерський центр «ПАЛЯНИЦЯ», яка розпочалась з лютого 2024 року, є соціально-важливим прикладом. До плетіння захисних сіток, виготовлення окопних свічок, приготування їжі для волонтерів, залучилися понад 220 запоріжців, яким було видано направлення на суспільно корисні роботи у волонтерському центрі.

– Загалом з початку 2024 року за договорами на суспільно корисні роботи видано майже 3000 направлень, з них – близько сотні з числа ВПО, – підсумувала посадовиця.

Нагадаємо, суспільно корисні роботи є видом тимчасової зайнятості для громадян, за виконання яких передбачається виплата заробітної плати у розмірі до 1,5 розміру мінімальних заробітних плат (наразі 12000 грн за повний відпрацьований місяць). Фінансування суспільно корисних робіт, які виконуються зареєстрованими безробітними, здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі ті, що не підлягають призову на військову службу та які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану. На таких роботах можуть працювати:

• офіційно зареєстровані безробітні;

• незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені;

• працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних замовлень та не зараховані до складу об’єктових формувань цивільного захисту, – у порядку переведення;

• особи, зайняті в особистому селянському господарстві;

• студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;

• особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

На осіб, які беруть участь у суспільно корисних роботах, поширюються усі державні соціальні гарантії, передбачені, зокрема, законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Період участі зараховується до страхового стажу. Роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях.

Долучитися до виконання суспільно корисних робіт можна звернувшись до найближчого центру зайнятості.

Сообщение Як працює «Армія відновлення» в Запоріжжі появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top