Як правильно організувати ремонт санвузла

Найкраще обговорити питання майбутнього ремонту на сімейній раді, щоб виробити спільну концепцію зовнішнього вигляду, кольорового рішення, сантехнічного обладнання, обігріву та освітлення. В обов’язковому порядку потрібно переглянути різні варіанти ремонту на спеціалізованих сайтах, відвідати будівельні магазини і виставки, де представлені макети санвузлів, напроситися в гості до сусідів і знайомих, які недавно зробили відповідний ремонт і, нарешті, безпосередньо поспілкуватися з майстрами, які спеціалізуються на цьому виді ремонту.

Підсумувавши побачене і почуте, можна приступати до складання кошторису. Однак тут є один неприємний постулат: скільки не плануй витрати, а в підсумку вийде в півтора рази більше. Так що грошове питання – скрупульозне і вимагає дуже ретельних розрахунків і повторних перевірок. Все залежить від розмірів гаманця.

Перше, на що необхідно звернути увагу, – це планування санвузла. Розміщення сантехнічного обладнання, приладів опалення та меблів, вентиляції (вентилятор в ванну або душову), прокладка трубопроводів водопостачання та каналізації, електропроводки – все це потрібно пов’язати в єдине ціле. Пам’ятайте і про той факт, що розміщувати умивальник, ванну або душову кабінку, унітаз, пральну машинку доведеться з урахуванням прив’язки до існуючих стояків каналізації і водопроводу.

Далі, що краще вибрати – ванну або душову кабінку? Тут вибір залишається за господарями. Віддаючи перевагу душовій кабінці, слід врахувати той факт, що кабінка має великі розміри (хоча в магазині виглядає не громіздко), і в малогабаритній ванній кімнаті вона займає майже весь простір. Вибираючи ванну, потрібно звернути увагу на матеріал корпусу, з якого вона виготовлена. Найпоширеніші: чавунні, сталеві і акрилові. У кожного матеріалу є переваги і недоліки. Загальна для всіх типів ванн порада – це вибір розміру, щоб вмістилася в санвузлі, і було зручно лежати. Уздовж ванної рекомендується повісити шторку, щоб не забризкувати водою приміщення.

Сантехніку (змішувачі) слід вибирати якісну, краще німецьку, з гарантією. Однак необхідно знати, що гарантія поширюється на прилади в тому випадку, якщо на вході стоїть фільтр очищення води. До того ж, цей фільтр захистить від механічних домішок та інше обладнання: арматуру зливного бачка, крани, пральну машинку.

Купуючи кахельну плитку, потрібно порадитися з майстром-електриком. Досвідчений фахівець точно розрахує її кількість з необхідним запасом на прирізку в кутах ванної кімнати. У магазині потрібно розкривати всі ящики з плиткою, щоб підібрати однаковий відтінок.

Виходячи з того, що у ванній люди здебільшого знаходяться в оголеному (напівоголеному) вигляді, важливо передбачити додаткове опалення. На жаль, в окремих будинках радянського періоду, опалення санвузлів недостатньо, що призводить до дискомфорту. Одним з варіантів додаткового опалення є монтаж «теплих підлог», що створить додатковий комфорт для босих ніг.

Якщо квартира знаходиться на верхніх поверхах, слід влаштувати примусову витяжну вентиляцію. У цьому випадку підійде вентилятор з автоматичною шторкою, яка відкривається, коли той починає працювати. Також вона закривається по закінченню і не дає можливості «гуляти» протягам.

Якщо дозволяє місце, можна встановити меблі: пенал для зберігання білизни, миючих та косметичних засобів, тумбочка під умивальник, корзина для брудної білизни, підвісні шафки, дзеркало, вішалка для рушників.

*партнерський матеріал

Источник: https://tv5.zp.ua/news/jak-pravilno-organizuvati-remont-sanvuzla/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-pravilno-organizuvati-remont-sanvuzla

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top