Як проходить приватизація квартири?

Коли ще важлива приватизація нерухомості?

Приватизацію майна проводять не лише з метою його подальшого продажу. Право власності на нерухомість розширює спектр можливостей щодо розпорядження нею і в інших питаннях, а саме:

Залишення квартири у спадщину. Людина може на законних підставах передати своїм спадкоємцям лише те, чим вона володіє. А щоб зафіксувати таке право володіння, потрібно пройти процедуру приватизації майна.Застава під час оформлення кредиту. Не можна залишити під заставу те майно, яке не належить власнику.Реконструкція або перепланування. Ці дії теж вимагають широкого спектра прав у контексті компетентності розпорядження. Тому житло має бути приватизованим.Оренда на законних підставах. Попри те, що ринок оренди нерухомості на сьогоднішній день функціонує доволі стихійно, з’являється все більше суб’єктів, котрі прагнуть діяти на ньому офіційно. Такий офіційний договір оренди — це більше додаткових можливостей та правових гарантій як для орендодавця, так і для орендаря.

Отже, аби мати доступ до усіх перелічених можливостей, житло потрібно приватизувати, якщо воно наразі не знаходиться в приватній власності.

У яких випадках можлива безкоштовна приватизація?

Аби приватизувати квартиру, потрібно мати ордер на неї. Доки приватизація не здійснена, особа, котра проживає у помешканні, має права наймача. Існують випадки, коли приватизація може бути проведена безкоштовно. Це стосується:

Однокімнатних квартир; Житла, де зареєстрований бодай один пільговик; Житла, де мешкають військовослужбовці чи багатодітні сім’ї.

Також безкоштовній приватизації підлягають ті квартири, котрі були отримані при знесенні будівлі — за умови, що грошова компенсація не виплачена.

Які документи потрібні для приватизації?

Перш за все, до переліку необхідних документів належить сама заява на приватизацію. Окрім цього, додається копія паспорта заявника. Якщо разом з ним проживає родина, також потрібні копії документів (для дітей це може бути свідоцтво про народження). Вагомими також є документи про сімейний стан, місце реєстрації заявника та членів його родини. До цього переліку додається технічний паспорт на житло, ордер на нього.

Держава вимагає довідку про те, що особа, яка планує приватизувати державну нерухомість, не використала житлові чеки ще раніше. Це цілком природно, адже існує обмежена кількість державного житлового фонду, котрий можна приватизувати.

Якщо особа, котра прагне приватизувати квартиру, має пільгові умови для цього, теж потрібна довідка, яка це засвідчує. І коли йдеться про сімейних людей, а хтось із їх членів сім’ї вважається тимчасово відсутнім, усе одно потрібно оформити заяву-згоду.

Таким чином, приватизувати житло, яке знаходиться в державній власності, цілком реально за наявності достатніх правових підстав та ордера на цю нерухомість. Головне — зібрати всі необхідні документи та оформити житло відповідно до законних вимог.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/jak-prohodit-privatizacija-kvartiri/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-prohodit-privatizacija-kvartiri

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top