Як сталося, що у Запоріжжі зовсім немає грошей на ремонт доріг після зими: головне з наради в мерії (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 6 лютого, у Запорізькій міській раді відбулася нарада щодо стану доріг під час зимового періоду за участю заступників міського голови, голів районів та представників профільних КП та департаменту.

Про це повідомляє кореспондент «Акцента«.

У чому проблема?

Так, внаслідок зимових погодних умов у Запоріжжі утворилося багато проблемних ділянок на дорогах. При цьому в бюджеті на цей рік не було закладено коштів на ремонти. Цьому учасники засідання називають кілька причин:

Перехід до центрального бюджету 1,2 мільярдів гривень військового ПДФОНесплата земельного податку за час, коли Запоріжжя перебувало у зоні бойових дій — близько 200 мільйонівСуспільний запит і критика ремонту доріг під час війни

«Фактично, у місті Запоріжжя зараз бюджет виживання», — сказав журналістам заступник міського голови Олександр Власюк.

«…деякі КП міста непрофінансовані наполовину, а деякі зовсім. Повністю зупинили програму з відновлення укриттів. Будемо звертатися до держави за субвенцією. Ми знаємо наші потреби, але не маємо на них коштів», — додав він пізніше.

Олександр Власюк

Через незадовільний стан дорожнього покриття на утримувача автодоріг — КП «Елуаш», патрульна поліція складає протоколи, що також несе за собою збитки і судові стягнення, і кількість ділянок з поганим покриттям постійно збільшується. Ба більше, треба профінансувати нанесення дорожної розмітки, заміну зіпсованих відбійників та ливневих систем.

Масштаби проблеми

За словами директора департаменту муніципального управління міської ради Віталія Лисенка, наразі площа вже аварійних доріг складає 11,5 тисяч квадратних метрів з загальних 8 мільйонів. Загалом, за нормальних умов фінансування, в Запоріжжі треба здійснити дрібний ремонт на 81 тисячі квадратних метрів та середній ремонт на 168 тисячах квадратних метрів цього року.

Тому повне вирішення питання ремонту доріг цього року потребує 300 мільйонів гривень. Щоб задовільнити тільки нагальні аварійні потреби ремонту, треба 18-20 мільйонів гривень, до кінця лютого ця сума ще зросте, прогнозують комунальники, якщо у місті будуть опади.

Куди поділися гроші

На це питання журналістам відповів Віталій Лисенко:

«Наприкінці року була велика кількість зустрічей з громадськістю. Була напружена ситуація у суспільстві. Коли дуже активно обговорювали, чи потрібно робити дороги, чи на часі це.

Наприкінці року була петиція зареєстрована щодо проведення громадських слухань щодо статей бюджету на 2024 рік. Були надано пропозиції, які статті бюджету «порізати». Як раз перед сесією…

Через відсутність фінасування у місті було знято з фінасування 200 мільйонів гривень. Якби зняли ще 100, не було б грошей навіть на паливо та купівлю матеріали до посипки доріг. Ми бачимо результат точок зору громадськості, коли треба чи не треба щось ремонтувати. Ми наполягаємо на тому, що є законодавчі норми для балансоутримувача щодо утримання доріг в належному стані», — наголосив Віталій Лисенко.

Віталій Лисенко Що вирішили

На окремих ділянках, де балансоутримувачами є національні державні підприємтва, найближчим часом мають приступити до ремонту дорожного полотна. На ДніпроГЕС, наприклад, мають почати ремонт вже в найближчі два тижні.

На засіданні було вирішено підняти питання внесення змін до програм бюджету на фінансування цих потреб. У разі позитивного рішення депутатів, розглядають варіант залучити кредитні кошті або направити запит на субвенції від центральної влади, адже в інших програмах бюджету залишилися лише «захищені» статті видатків.

У разі схвалення рішення про новий кредит або субвенцію, почати відновлювати дорожне покриття зможуть у середині березня. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-stalosya-shho-u-zaporizhzhi-zovsim-nemaye-groshej-na-remont-dorig-pislya-zimi-golovne-z-naradi-v-meriyi-foto-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top