Як в Запоріжжі працює Центр ветеранського розвитку (ФОТО)

На початку січня у прифронтовому Запоріжжі розпочав свою роботу Центр ветеранського розвитку. У ньому ветерани та члени їхніх сімей можуть отримати необхідну психологічну, юридичну, а також соціальну реабілітацію. Журналісти «Акценту» відвідали установу, детальніше — у нашому репортажі. 

Пан Сергій за позивним «Професор» — ветеран російсько-української війни. До повномасштабного вторгнення керував логістичною фірмою, розвивав свою торгову точку чаю та кави. З 2015 року почав волонтерити, а на початку березня 2022-го добровольцем вступив до лав ЗСУ. Там його направили в 56 окрему мотопіхотну бригаду. 12 листопада 2022 року між селищем Первомайське та Нівецьке під час оборони бойових позицій військовий отримав важке поранення.

“Через 2 дні після знищення мого 4 танку ми стояли на новій позиції. Ну прилетіло і прилетіло, всі вже звикли. Вийшло так, що на нашу позицію пішли і ми стали не протитанковими, а звичайною піхотою. І в той момент на відкритій ділянці прилетіла міна. Вони всі пролітали повз, а то одна міна зробила мене 300-х сотим, а мого напарника й побратима зробила 200-х сотим. Йому залетів під каску. Хлопцю лиш за тиждень до цього виповнився 21 рік. Він був на “птічках”, на квадрокоптерах. Перший день і людини не стало”, — згадує Сергій.

На фоні мінно-вибухової травми ветеран отримав подвійний перелом колінного суглоба. До центру ветеранського розвитку звернувся практично 2 місяці тому. Процес реабілітації триває дотепер.

“Знаходитись без діла не хочеться, і самому допомогти, і отримати допомогу, спілкування з людьми, плюс мій побратим порекомендував цю організацію. Ми проводили і тренінги, і роботу з психологом, і загальне спілкування”, — говорить військовий.

Російських окупантів Сергій називає неприємними та дуже підступними.

«Обстрілювали і фосфорними, і запалювальними. Спалювали цілі вулиці, просто прилітала запалювальна суміш і вона згорала. Вони прекрасно знали, що там військових немає. Людського було мало. Вони не звільняють. Вони просто знищують».

Як розповідає ветеран, в майбутньому планує повернутися до своєї справи, якщо буде можливість, то повернутися до Збройних сил України.

“Піхотою я не буду, бігати по окопах теж, але допомогти в якості інструктора, квадрокоптерами покерувати це я можу. Крім того, що джавелінами ми вивчали всі протитанковий ракетний комплекс, тобто цю інформацію я можу передати хлопцям, практику можу передати, це іноді дуже велика сила. Якщо буде можливість допомагати чимось, бо війна не закінчилась, на жаль”, — поділився «Професор».

За час своєї роботи центр допомоги відвідало понад 100 ветеранів. Тут військові та їх родини отримують психологічне та юридичне консультування, а також соціальну підтримку. Завдяки тренінгам ветерани можуть поспілкуватися один з одним та отримати різнопланову допомогу.

«Також проводимо інформаційну діяльність, бо ми розуміємо, люди, які повернулися з війни потребують або перекваліфікацію, або підвищення вже наявної. Наші ветерани можуть тут отримати свою нову професію», — розповіла проректорка з освітнього процесу дистанційної діяльності та роботи з ветеранами Хортицької академії Еліна Подзднякова-Кирбят’єва.

Як розповіли в центрі, на сьогоднішній день робота в громадах як Запорізької області, так й інших регіонів, потребує фахівців, які хочуть та мають можливість працювати з військовими. Центр готує вмотивованих ветеранів, які згодом мають отримати методологічні знання для того, щоб працювати у своїх ветеранських організаціях, в організаціях іншого формату та спеціалізованих хабах.

Після проходження курсу, який складається з 14-16 занять, ветерани можуть отримати сертифікати про те, що вони можуть допомагати своїм побратимам на вже професійному рівні .

Наразі центр працює за програмою, що була запропонована американськими ветеранами. Надалі планують впроваджувати нову психологічну програму, базуючись на своїх спеціалістах в Хортицькій академії. Це має бути трирівнева система, перший блок якої націлений на допомозі ветеранам, другий на членів їхньої родини, а третя — дитяча програма, яка буде реалізовуватися спільно з ЮНІСЕФ.

Раніше «Акцент» повідомляв про відкриття єдиного спеціалізованого центру протезування й реабілітації для цивільних і військових “Сміливий крок”. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-v-zaporizhzhi-pratsyuye-tsentr-veteranskogo-rozvitku-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top