Як запорізьким ОСББ вирішувати «житлові» проблеми під час карантину

В ОСББ по вулиці Василя Сергієнка ще до запровадження карантинного режиму члени правління вирішили зробити ремонт у під’їздах будинку. Аби дізнатися думку мешканців щодо цього, почали проводити опитування та збирати підписи. Але така ситуація влаштовує не всіх. Голова ОСББ каже, що ремонт планували зробити вже давно, ініціювали його власне мешканці. Поки що більшість голосують «за» ремонт, — каже голова ОСББ. Підтверджує це вже зібраними підписами. Втім, опитали ще не всіх.

Щоб відремонтувати під’їзди, мешканцям будинку мають підвищити тариф на його утримання. А це щомісяця плюс 50-180 гривень, залежно від площі квартири. У цілому, мешканці не проти ремонту. Але не зараз, коли багато людей можуть опинитися без зарплатні або ж взагалі без роботи через тривалий карантин.

Вислухавши претензії та побажання мешканців будинку, голова ОСББ пообіцяв, що члени правління голосуватимуть ще раз щодо доцільності проведення ремонту вже влітку.

Претензії до рішень голови ОСББ виникають не вперше, — кажуть невдоволені мешканці. І механізми вирішення конфліктів є, певнять адвокати. Спеціаліст радить надсилати листи на ім’я голови ОСББ поштою, аби була фіксація волевиявлення. Стосовно збору підписів, пояснює, що вони не мають юридичної сили, якщо в статуті прописано, що вирішувати щось можна лише на зборах. Але в той же час – це певне страхування, що демонструє бажання більшості. Тож, кожне ОСББ індивідуально визначає як саме вирішувати ті чи інші спірні ситуації. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – це, немов маленька країна, в якій кожен громадянин має право голосу і вирішувати проблеми можна лише за згодою більшості. Тож, аби в умовах карантину не залишитися без цього права, користуйтесь методами, що передбачають фіксацію вашого волевиявлення.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/jak-zaporizkim-osbb-virishuvati-zhitlovi-problemi-pid-chas-karantinu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-zaporizkim-osbb-virishuvati-zhitlovi-problemi-pid-chas-karantinu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top