Як живе Енергодар в окупації (ВІДЕО)

В Енергодарі ситуація залишається напруженою. Там окупанти активно готуються до 9-го травня. Як і раніше, блокують «зелені коридори» та зривають будь-які домовленості з Україною. Крім того, почастішали випадки викрадання людей та мародерства з боку рашистів. Підконтрольною росіянам залишається і атомна станція.

ЗАЕС

Нині минуло рівно два місяці з початку окупації. Біля Запорізької атомної електростанції в Енергодарі досі перебувають російські загарбники. Вони використовують її як свою військову базу. Крім того, На Запорізьку АЕС окупанти привезли понад 50-т журналістів, аби зняти чергову серію “переможної саги”, як російські солдати нібито врятували світ від ядерної катастрофи.

“Військова присутність загарбників досить велика на станції атомній та в місті. -розповідає міський голова Дмитро Орлов, – І всім комунальним підприємствам, які зараз працюють згідно українського законодавства, згідно своїх статутів. Їм дуже важко працювати, бо оказується шалений тиск, як психологічного характеру, так і фізичного, на членів родин, на керівників підприємств основних закладів. Ситуація на атомній станції у нас залишається стабільною, але напруженою. Персонал, який обслуговує АЕС, це український персонал, який так і до цього моменту працював на АЕС, але контроль та військова присутність і погодження всіх рішень- воно залишається за окупантами.

ОСВІТА

На окупованих територіях, зокрема в Енергодарі, освітній процес зупинили, проте загарбники продовжують тиснути на керівників шкіл та садочків та намагаються запровадити свої порядки.

ГУМАНІТАРКА ТА ЕВАКУАЦІЯ

Зараз до самого міста досить складно доставити гуманітарний вантаж, адже російські агресори блокують всі «зелені коридори». При цьому утримують мирних жителів на окупованих територіях та порушують домовленості з українською стороною щодо евакуації населення. Виїхати з окупації можна лише власним транспортом.

Сьогодні в місті відкрито евакуаційний коридор, з Енергодара можна виїхати власним транспортом до Запоріжжя через Василівку, Кам’янське і Токмак-Оріхів. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

ЗЛОЧИНИ

Окупанти продовжують мародерити та викрадати мирне населення. У підвалах силою утримують місцевих підприємців, які відмовляються від співпраці із загарбниками.

“Людей крадуть, людей саджають до підвалів, і забирають в заручники керівників” – додає Дмитро Орлов.

“ПЕРЕМОЖНА САГА”

Нині окупанти готуються до 9-го травня. Представники місцевої влади та комунальні структури відмовляються співпрацювати з ними. До підготовки намагаються залучати місцевих жителів, проте ті навідріз відмовляються допомагати загарбникам.

ПРОПАГАНДА

Крім того, ворог намагається блокувати українські канали, проте це не вдається. Зараз на території Енергодара, хоч і з пребоями, проте  продовжують свою роботу українські мобільні мережі та телебачення. Місцеві жителі чекають на деокупацію та вірять, що вже незабаром збройним силам України вдасться звільнити місто.

Детальніше про життя в окупованому місті  – в сюжеті телеканалу «МТМ». (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yak-zhive-energodar-v-okupatsiyi-video/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top