Які країни ввели найбільшу кількість санкцій проти росії: аналітика

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія стала найбільш “підсанкційною” країною у світі. Найбільше обмежень проти агресора запровадили США, Велика Британія, Японія, Канада й країни Європейського Союзу.

Про це написали у VoxUkraine.

“На основі відкритих джерел ми порахували, які країни з 24 лютого затвердили найбільше санкційних пакетів, чого і кого стосуються обмеження та яких зусиль для розширення антиросійських санкцій докладає Україна”, — ідеться в статті.

Найпоширенішими стали санкції проти фізичних осіб і компаній, обмеження імпорту російських товарів, заборона прольоту над територією країни російських літаків і заборона пропагандистських медіа.

Фото: VoxUkraineФото: VoxUkraine

За інформацією аналітиків YouControl, станом на кінець червня загальна кількість підсанкційних росіян сягнула майже 1,5 тисячі, а компаній — понад 650.

Які санкції запровадила Україна

“З 24 лютого Рада національної безпеки і оборони схвалила, а президент підписав п’ять пакетів санкцій, які стосуються 298 громадян Росії, п’яти юридичних осіб (з яких два банки), а також 236 навчальних закладів”, — зазначили в статті.

Наприкінці травня під санкції потрапив президент РФ Володимир Путін та усі міністри російського уряду — загалом 35 осіб. Чиновникам заборонили отримання візи на в’їзд в Україну, перельоти та перевезення її територією. Крім того, підсанкційним урядовцям заборонено виводити гроші за межі України, користуватися зареєстрованим в Україні майном, брати участь у приватизації, купувати земельні ділянки та отримувати ліцензії на користування надрами, користуватися радіочастотним ресурсом. Якщо перед цими особами виникли борги в Україні — виплати за ними припиняються. Ці та інші обмеження проти російських політиків діятимуть безстроково.

VoxUkraine

Як працює процес формування санкцій в Україні

Згідно з законом України “Про санкції”, виносити пропозиції щодо застосування санкцій на розгляд РНБО можуть Верховна Рада, президент, Кабінет Міністрів, Національний банк України і Служба безпеки України.

“Зокрема, з 24 лютого 2022 року Кабмін підготував пропозиції про дев’ять пакетів санкцій. До цих пропозицій потрапили російські урядовці та ректори вищих навчальних закладів, а також співаки, актори, працівники пропагандистських медіа та археологи, причетні до незаконних розкопок в тимчасово окупованому Криму, — загалом 466 осіб та 258 установ. Три із цих дев’яти пакетів санкцій РНБО підтримала”, — ідеться в статті.

Источник: https://forpost.media/vijna/yaki-krainy-vvely-naybilshu-kilkist-sanktsiy-proty-rosii-analityka.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top