Яким може бути розпад РФ після перемоги України: інтерв’ю з координатором Балтійської республіканської партії (ФОТО)

За час повномасштабного вторгнення актуальним стало питання стосовно долі Росії після її поразки у війні проти України: зокрема, прогнозується розпад РФ на окремі держави — регіони та республіки, які зараз знаходяться у складі країни-агресорки і були нею захоплені у певні історичні періоди та які населяють різні народи та нації, поневолені російськими загарбниками. Одним з таких регіонів є також німецький Кенігсберг (нині Калінінград), який істрично є частиною європейського світу і був окупований у 1945 року Радянськии Союзом, а після його розпаду перейшов під контроль Росії.

Акцент поспілкувався з координатором Балтійської республіканської партії Вадимом Петровим, який розповів про діяльність руху, економічну, соціальну та політичну ситуацію в окупованому Кенінгсберзі, українців, які там живуть та можливість від’єднання його та інших регіонів і республік від країни-агресорки після її розпаду та перемоги України.

Розкажіть про свій рух, як він виник?

Наша партія була офіційно зареєстрована у 1993 році. Зареєстрував її офіційно Сергій Пасько — етнічний українець, який приїхав колись жити в наш регіон.

Коли розвалювався Радянський Союз, наш регіон був покинутий, нікому непотрібний. Так була сформована ця партія: допомагав йому тоді губернатор Юрій Маточкин. У них було дуже багато проектів, які стосувалися регіону. Через деякий час партія мала вже добрі зв’язки в регіоні з жителями і першочорговою метою був республіканський статус, щоб більша частина оподаткування залишалося та використовувалася в інтересах жителів регіону. У подальшому навіть було два депутати, які були у місцевому регіональному парламенті: за них голосували 10% жителів регіону.

Нажаль, у 2003 році нашу партію офіційно закрили, депутатів почали переслідувати, а Сергія Пасько, як відомого політика, не чіпали. Це був закон, який вигадали в Кремлі, він розповсюджувався на регіональні партії — тобто, регіональні партії в Росії не мали більше права на існування, якщо відсутні представництва в інших республіках або регіонах. Так, партія почала існувати підпільно.

Координатор Балтійської республіканської партії Вадим Петров. Яка зараз соціально-економічна ситуація у Калініградській області (Кенінгсберзі)?

У зв’язку з вторгненням в Україну було введено міжнародні санкції по відношенню до Росії: наш регіон потрапив у дуже погане становище — наративи Москви створюють проблеми нашому краю і нічого доброго нас не очікує. Це пов’язано з транзитом: він більше не може повноцінно пересуватися по території Литви і, на даний момент, тільки поставки різних товарів здійснюються по Балтійському морю — паромами доставляються. Є обмеження на будівельні матеріали, на метали, а на даний момент економіка регіону значно відрізняється з проблемами від економіки загально Росії, бо регіон ізольовано, він знаходиться у анклаві Європи — між Литвою та Польшею. Також, корупційні схеми, як і по всій Росії. Товари народного споживання — метали, продукти тощо — дорожче, ніж у іншій Росії, бо паромне сполучення тягне за собою завищену вартість товару.

Наскільки місцеві жителі сильно інтегровані в Росію та наскільки пов’язані з країнами ЄС?

Що можна сказати про відмінності росіян, які знаходяться поза межами нашого регіону — вони звісно є, тому що люди, які живуть в анклаві Європи, які їдуть на вихідні в Польшу, Литву, Германію, а кожний п’ятий житель має закордонний паспорт…(…) Це область-мільйонник. Різниця в тому, що ментально ми ближче до Європи: не всі, але у більшості випадків це можна казати про молодь. У Кремлі вони (політичне керівництво — ред.) хитрі: там стоїть їх флот, а більшість «воєнщини» — приїжджа. Який вони наратив нам можуть нести? Вони (росіяни — ред.) несуть нам свій «совковий настрій» в регіон, намагаються повчати місцевих жителів тому, як їм жити, ось, розповідаючи їм про «велику та неосяжну», про її «могутність». Тобто, скажімо так, можна назвати жителів нинішніх, молодь, у кого розум не затуманений пропагандою, (…) — наближеними до народів Балтії (Литва, Польша, Естонія).

Вадим Петров також додає, що «приїжджі» з інших регіонів росіяни часто дискримінують корінних жителів, називаючи їх «не місцевими» та намагаються «повчати жити». Поширеними є іноземні мови в регіоні — багато хто знає «як польську, так і литовську мову, користується популярністю, відповідно, англійська», а також німецька.

Чи є значні відмінності у світогляді, політичних поглядах мешканців з іншими регіонами Росії?

Двадцять років пропаганди, хоча й не всі її «жерли», але почнемо з того, що коли, наприклад, анексували Крим, у нас були багато незадоволених, бо більшість з адекватних жителів розуміло, що не можна анексувати чужі території, деякі приміряли наш регіон як приклад. (…) Не всі це (окупацію територій України — ред.) підтримували. Коли почалася повномасштабна війна і Росія вторглася в Україну з агресією, після цього у нас з’явилося дуже багато людей, які були в шоці: люди вийшли на протест у Кьоніг: там вийшли колишні політики, бізнесмени, люди, які були небайдужі до цинічного та божевільного вчинку Росії. Після цього багато хто з регіону був вимушений тікати — просто виїжджати, бо на них завели кримінальні справи. (…) …за нашим регіоном більш за все завели кримінальних справ на тих людей, які в перші дні війни вийшли на протести проти цього божевілля (повномасштабної війни Росії проти України — ред.).

Які саме проекти ви сьогодні реалізуєте? Чи є результати?

Наш проект — це Балтійська республіканська партія і Балтійська республіка, а саме — четверта, без участі Москви. Тобто раніше хотіли республіканського статусу (Сергій Пасько), а зараз ми хочемо повної незалежності. Звісно є певний процент, який нас підтримує в регіоні, я не буду казати, що це колосальна кількість людей. Ми намагаємося доносити до населення, у кого ще є здоровий глузд у голові, хто не «їсть» пропаганду, яку подає Кремль з екранів телебачення, але конкретно, наприклад, з депутатом Верховної Ради Олегом Дундой на форумах вільних народів пост-Росії у мене та моїх колег зародилася ідея проводити референдуми — ми пропонували, хто в цьому може допомогти і Олег Дунда зголосився. (…) Потроху стали цим займатися: у нас, наприклад, був референдум по Кенінгсбергу та ще по іншим регіонам — це перші референдуми, які проводилися, є платформа для цього. З цих всіх Кенінгсберг (…) вибився у лідери — більше з усіх наш регіон бажає змін. (…) Це один з проєктів, який реалізувався та який ми будемо використовувати в наших цілях. Був праймеріз, який стосувався виборів (…) Там пропонували кандидатури. (…) Проголосувало в цьому референдумі 10% населення. Це електронний рефернедум — не так легко його організувати, зібрати людей.

Наша діяльність цим всім не закінчується — зараз розроблюється Декларація Незалежності Балтійської республіки та формування перехідного уряду за кордоном, яке при розвалі Росії буде діяти поки за кордоном, а потім вже всередині регіону. Ми віримо, що після цієї агресії Росія навряд чи вціліє — республіки не захочуть продовжувати залишатися частиною цієї божевільної агресивної імперської машини, тому що насправді Російська Федерація — це міф, кооперативні договори не працюють на республіки: переважно путінська конституція там має першочергове значення, а не конституція, наприклад, республік Башкортастан, Татарстан, Карелія і так далі. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Скільки етнічних українців проживає на території Балтійської республіки, чи відрізняються їхні політичні переконання з місцевими росіянами?

Наш регіон, насправді, багатонаціональний: перша (за кількістю — ред.) — це можна умовно назвати росіяни, друга — це, звісно, українці, потім білоруси та литовці, а потім — всіх інших національностей по-троху. Насправді, у нас дуже «наміксовано» населення, велике кровозмішення (…) Що стосується українців, то так, у нас деякий відсоток виїхав з регіону в Україну, а для загального розуміння, до анексії Криму у нас навіть ходив прямий автобус. (…) Я знаю певну кількість українців, які після анексії Криму виїхали, бо зрозуміли, що тут не буде нічого доброго, в Росії в цілому, в регіоні. Тенденція така, що (етнічні — ред.) українці, які залишилися, нажаль, їх також відправляє режим «у топку»: вони схильні до пропаганди, нею просякнутий мозок. Мені тут складно щось коментувати, чим вони керуються, маючи родичів в Україні. (…)

Чи багато виїхало з регіону громадян у зв’язку з війною проти України та небажанням її підтримувати чи брати участь?

Жителів багато виїхало з нашого регіону, процент немаленький: поїхали люди, скажімо так, з головою та грошима. У відсотковому співвідношенні це, звісно, не можу прокоментувати, але виїхало немало. Це люди, які не змогли змиритися з цим — частина протестувальників, про яких я розповідав раніше, яких почали переслідувати — це частина, скажімо так, бізнес-еліт, які вирішили закрити бізнес та виїхати в інші місця, де більш комфортно. Також серед них є, я знайомий з такими людьми, білоруси та українці, які виїхали (…).

Ситуація з маршем Вагнера на Москву показала, що у Росії можуть бути внутрішні конфлікти, які можуть призвести до протистояння та потенційно до відокремлення тих чи інших регіонів від Росії. Кенігсберг буде одним із перших?

Протистояння Пригожина та Путіна, моя суб’єктивна думка — я не дуже серйозно до цього поставився, тому що це все одна команда, як би зараз там не ділили все у цивілізованому світі журналісти і вцілому політологи, тощо. Я вважаю, що цей конфлікт між злочинцем Путіним та злочинцем Пригожиним, все ж таки, був через гроші: смію припустити, що не було місячної виплати, а може двухмісячної у пригожинську казну Кремлем і він, Пригожин, хотів якось надавити, добитися зустрічи з любителем бункерів Путіним.

Вцілому, частково цей марш показав, що насправді, якщо народ повстане зі зброєю в руках, якщо вона з’явиться у населення, то у Кремлі не заспокоють, не зможуть. А якщо це будуть, наприклад, масові повстання у більшості республік, регіонів, хоча б 50%, я думаю цього буде достатньо… Але справа в тому, що цього, звісно, не буде — режим злочинця Путіна повністю готовий, щоб воювати з населенням, у якого немає зброї поки що (…). Якщо чесно, я не вірю у якісь перевороти всередині, швидше може статися так, що, скажімо, еліти, які при Кремлі, захочуть позбутися від Путіна, з більшою вірогідністю — і під цією хвилинкою, можливо, піднімуть народ. Можливо, хтось проспонсує переворот, або здадуть його, як кримінального злочинця — це історія замовчує. Хто (з регіонів — ред.) буде першим на незалежність, якщо Росія почне розвалюватися, мені складно зараз коментувати, але я розумію чітко одне: якщо Європа хоче бути у безпеці, потрібна демілітарізація мого регіону, тому що регіон «напханий» зброєю — він мілітаризований на всі сто: Балтійський флот, ну, і відповідно, ядерні боєголовки там наявні за певною інформацією. Наскільки це все правда — поки складно щось сказати, але демілітаризувати в першу чергу треба анклав Європи — мій край. (…)

Також, Вадим Петров надав інформацію щодо результатів національних онлайн-референдумів за самовизначення республік РФ: зокрема, 72,1% жителів Кенінгсбергу проголосували за відокремлення від Російської Федерації (загалом — 95 567 учасників, 19,4% від населення регіону).

Побачити додаткову інформацію щодо результатів референдумів, які стосувалися інших регіонів та праймеріз лідерів незалежних республік пост-Росії можна в інфографіці нижче або перейшовши за посиланням тут.

За словами Петрова, зараз губернатором Калінінградської області є призначений Кремлем Антон Аліханов, на якого накладені санкції США, який закликав до захоплення 100-кілометрового Сувальського коридору, який знаходиться між регіоном та Білоруссю, «якщо санкції не будуть зніматися і буде страждати транзит», а також підтримує фінансово російські окупаційні війська:

Тільки він забув одне, цей призначенець, що це все (санкції — ред.) через вторгнення у незалежну державу Україну. Він також допомагає фінансово зброєю та технікою терористам з Росії — терористичній російській армії. Тому я вважаю, що цей призначенець має бути внесений у санкційні списки Європейського Союзу, щоб він навіть не міг перетинати транзитом територію Литви — його просто не мають пускати. По цій причині я хочу звернутися до Верховної Ради: якщо є такі можливості, впливати також на це, значущі «верхівки» (Росії — ред.) мають бути у санкційних списках як пособники терористів.

Як зазначив координатор Балтійської республіканської партії Вадим Петров у підсумок, Україна наразі є «щитом для Європейського Союзу та цивілізованого світу демократії», а Захід має надавати Україні більше допомоги. Він також додав, що західні лідери бояться розвалу РФ через величезний ядерний арсенал, втім російський імперіалізм можна перемогти тільки за рахунок розпаду, чи «розчленування» Російської Федерації.

І тільки тоді жителі республік, регіонів усвідомлять, що вже немає цієї «великої та неосяжної», що немає більше того федерального центру — Кремля, Москви. Тільки тоді вони почнуть думати про свої внутрішні проблеми як в республіках, так і в регіонах. Заход не розуміє, що газ вони зможуть покупати у Сибіру, нафту — в Урала, а всіляки ресурси — вже у республік, будуть потрібні тільки бенефіціари. Тож російський імперіалізм може перемогти тільки розпад Росії.

Нижче можна побачити світлини з різних заходів, у яких брала участь Балтійська республіканська партія, зокрема — і з першого Форуму вільних націй пост-Росії, який проводився 8-9 травня 2022 року, у Варшаві, Польщі. На заході, зокрема, також брав участь колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін (на фото нижче — другий від Вадима Петрова). (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Вадим Петров на мітингу. Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/yakim-mozhe-buti-rozpad-rf-pislya-peremogi-ukrayini-interv-yu-z-koordinatorom-baltijskoyi-respublikanskoyi-partiyi-foto/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top