Яскрава сітка з жолудями замаскувала стіну у запорізькому центрі з окопами

Маскувальна сітка, сплетена волонтерами, прикрила стіну у центрі «КоЛеСо»

сітка КоЛеСо

Навчально-тренувальний центр тактичної медицини «КоЛеСо» проводить курси домедичної допомоги для військових та цивільних. Принцип роботи центру: «Ми — навчаємо! Ви — рятуєте життя!».

Як розповів керівник центру Олексій Засоба, перше заняття інструктори провели 30 серпня 2022. За три місяці  базові знання з надання домедичної допомоги отримали понад 1500 осіб.

Засоба Олексій

— Навчально-тренувальні центри тактичної медицини “КоЛеСо” в Україні почали відкривати після широкомасштабного вторгнення росії, — розповідає Олексій. — У кінці березня він відкрився у Києві, потім біля полігону “Старичі”, цей центр розбомбили. Запоріжжя стало третім містом, де з’явився центр. Кілька днів тому відбулося відкриття у Кривому Розі. Закінчується ремонт у Вінниці, в плані — Миколаїв і Харків.

КоЛеСо

За словами Олексія, запит є, знання з домедичної допомоги хочуть отримувати не лише представники силових структур, яких тут називають військовими, а й цивільні. І не лише у прифронтових містах.

— Заняття проводимо за протоколом НАТО, —  продовжує керівник “КоЛеСа”. — Зараз навчаємо першому рівню, він для людей, які знаходяться в зоні бойових дій. Це алгоритм послідовного надання допомоги.

У НАТОвському протоколі дії по наданню домедичної допомоги позначаються англійськими літерами. Але оскільки в Україні ще не так багато людей, особливо середнього та старшого віку, які знають англійську, тому у 2015 році бойовий медик Ольга Омельчук запропонувала українську назву.

КоЛеСо

Слово “КоЛеСо” легко запам’ятати. Розшифровується як “кров”, “легені” і “серце”.

На заняттях у центрі “КоЛеСо” вчать зупиняти масивну кровотечу, відкривати дихальні шляхи та надавати домедичну допомогу при ушкодженнях у районі серця.

 КоЛеСо

— Курси домедичної допомоги за цей час пройшли понад 1000 військових (так у центрі називають силовиків — співробітників поліції, СБУ тощо) та біля 500 цивільних. Люди записуються через наші сторінки у Фейсбуці та Інстаграмі, пишуть у приватні повідомлення. У нас є посилання на гугл-форм, вони вводять своє прізвище та повідомляють, коли  зручно приходити на заняття.

 КоЛеСо

Олексій Засоба розповів, що більше двох місяців заняття проводилися по будням. Але є великий запит від працюючих людей, щоб курси проходили у вихідний день. Тому тут почали  проводити заняття і у суботу. Тобто заняття проходять двічі на тиждень — у понеділок і в суботу.

— Але нам бракує інструкторів, тому шукаємо людей з медичною освітою, які могли б хоч раз на тиждень бути інструкторами в центрі, — розповідає керівник “КоЛеСа”. — Достатньо вичитати 2-3 години.

КоЛеСо

Центр знаходиться у старій частині міста, у історичній будівлі — приміщенні колишнього прибуткового будинку Куржупова.

— Ми понад місяць шукали місце у Запоріжжі під центр, — розповідає Олексій Засоба. — На жаль, не всі пішли нам назустріч. Дуже вдячний власникам цієї будівлі, які знайшли можливість виділити нам приміщення Вони патріотичні люди і розуміють, що це потрібно.

На першому поверсі проходить перший модуль, надання першої домедичної допомоги. А у підвальному приміщенні облаштовують симулятори для виконання бойових завдань.

 КоЛеСо

Люди під час практичних завдань  повинні не розгубитися, не впасти в ступор. Вони мають виконати бойове завдання, врятувати пораненого побратима та витягти його в безпечне місце.

У підвалі для проведення практичних занять є три зали. Всі вони ще в процесі облаштування. Уже є окопи та захисні споруди, для яких використали мішки з піском.

 Засоба

— Хто здасть екзамени після проходження другого модуля, отримає сертифікат. І ми будемо впевнені, що навчили людину, що вона опанувала певні навички, — резюмував Олексій Засоба.

Стіни в підвальному приміщенні потребують ремонту. Але оскільки грошей на ремонт немає, то у кожному залі велику стіну вирішили закрити маскувальною сіткою.

Дуби, жолуді, калина і маки. А ще — небо і пшениця

сітка КоЛеСо

Олексій звернувся до координатора центру “Під парасолькою” Валентини Вініченко з проханням дати йому якусь “непотрібну” сіточку.

— Ми організували екскурсію, пройшли Старим містом, подивилися будинок Куржупова, в якому розташований центр “КоЛеСо”, — розповідає Валентина Степанівна. — До речі, Куржупов один з перших дав у олександрівській газеті  оголошення, що  хоче одружитися. І що шукає жінку — “дєвіцу” чи “вдовіцу”, не старше 35 років, без дітей. Але щоб була освіченою та “музіціровала”. І написав, який у нього дохід. Він був мільйонер!

Вініченко

Не знаю, як у нього склалося з одруженням. Але відомо, що у Куржупова було кілька прибуткових будинків. І один з них — це будинок, в якому знаходиться “КоЛеСо”.

Мені завжди було цікаво подивитися, що це за будинок, як він виглядає. Тому коли Олексій подзвонив, ми сюди прийшли. Подивилися підвал, стіну, яку треба закрити сіткою.

Листопад

Колектив у нас творчий, робити непотріб ми не можемо, тому виникла ідея закрити стінку сіткою-картиною. Досвід є — це вже третя сітка-картина. З майстринею Тетяною Листопад обговорили, що має бути на сіточці і взялися до роботи.

На картині вирішили зобразити дуби — символ козацької міцності, козацького роду. Дуби — це наша Хортиця, вони один з символів Запоріжжя. А ще — калину, маки, голубе небо та жовту пшеницю.

сітка Вініченки

Плели сітку втрьох — Тетяна Листопад, Валентина Степанівна та її донька Катерина. У перерві між виконанням замовлень для військових. Валентина Вініченко каже, що плела сітку до 9-ї вечора. Обпльотку, щоб сітка зберігала форму, сплела Наталя Хоренко. А жолуді з листям дуба зв’язала Ольга Беспалова.

сітка Хоренко

Величезна сітка-картина розміром 7х3,5 м органічно вписалася у центральну залу, витвір талановитих рук волонтерок з яскравими кольорами дуже прикрасив стіну у підвальному приміщенні. Вона справді виглядає дуже класно!

сітка КоЛеСо

Це вже третя сітка-картина, сплетена у центрі “Під парасолькою”. Але перша, яку виготовили на замовлення. Перші дві — “Вишиванка” та “Розвідники у квітах” знаходяться в центрі, їх робили за покликом душі  і для натхнення.

сітка КоЛеСо

 — Плетіння маскувальних сіточок — одноманітна  робота, з часом процес сповільнюється, — каже Валентина Вініченко.   — А після таких сіток-картин плетіння сіток значно пришвидшується

Тепер волонтерам  треба думати над ідеями ще двох величезних сіток-картин, які прикрасять стіни в залах  «КоЛеСа»для практичних занять.

сітка КоЛеСо

Цифра

З початку широкомасштабного вторгнення росії волонтери центру “Під парасолькою” сплели для захисників країни 762 сітки.

До відома

Зареєструватися на курси домедичної допомоги Навчально-тренувального центру тактичної медицини “КоЛеСо” можна на сторінках центру у соцмережах, а також у адміністратора по тел. 0958177100 (Світлана).

Пропозиції від лікарів щодо роботи інструкторами центру можна надавати Олексію Забі по тел.: +380663662242

Фото Олександра Прилепи та з фейсбук-сторінки центру «КоЛеСо»

Сообщение Яскрава сітка з жолудями замаскувала стіну у запорізькому центрі з окопами появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/yaskrava-sitka-z-zholudyami-zamaskuvala-stinu-u-zaporizkomu-tsentri-z-okopami

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top