Найголовніші новини Запоріжжя за 24-30 червня
Наприкінці тижня ми традиційно підготували для вас добірку найважливіших та найцікавіших подій, що сталися у Запоріжжі та області за останні сім днів. Читайте дайджест zprz.city, щоб бути в курсі.
У Запорізькій міськраді вирішили дізнатись думку людей щодо об’єднання шкіл та дитсадків
На платформі електронної демократії E-dem на сайті Запорізької міської ради стартували громадські слухання щодо об’єднання шкіл. Слухання організовані за ініціативи активних громадян.
Вони проходять у форматі електронного опитування й триватиме по 18 липня. Участь в опитуванні на веб-платформі «Єдина платформа місцевої електронної демократії» можуть взяти всі охочі. Воно включає п’ять питань. Посилання на опитування https://consult.e-dem.ua/2310100000 .
Чи можливо відновити потужності Дніпрогесу
Гідроенергетика була цінною галуззю економіки України, що приносила податки для бюджету, а головне — забезпечувала нас електроенергією. Однак російські агресори знищили близько 45% потужностей компанії Укргідроенерго. А загалом від початку повномасштабного вторгнення по станціях Укргідроенерго завдано 118 ракетних ударів.
У запорізькій лікарні провели три трансплантації нирок за одну добу
Фахівці ЗОКЛ разом із київськими колегами, об’єднавши спільні зусилля, професійність та досвід вони зробили те, що здається неможливим в прифронтовому місті. Дві трансплантації були здійснені від посмертного донора, а одна – від родинного.
Посмертним донором стала жінка із Запоріжжя, у якої констатували смерть мозку. Родичі пацієнтки зголосилися на трансплантацію.
Окупанти розганяють фейки про неякісні фортифікації на Запоріжжі
У мережі з’явилася інформація про те, що оборонні споруди, які побудували на Запоріжжі — неякісні і вже руйнуються. У ЗОВА спростовують інформацію, що на фото — запорізькі фортифікації, і зазначають, що дерев’яні стовпчики, як на світлинах, для будівництва не використовують.
Ця інформація — ні що інше, як російське ІПСО, яке направлене на дестабілізацію ситуації у прифронтовому регіоні.
У Запорізькій області призупинять діяльність низки навчальних закладів
Сім шкіл-інтернатів у Запорізькій області призупинять свою діяльність.
Тимчасово не працюватимуть школи-інтернати, що знаходяться в окупації — «Мелітопольська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Гармонія», «Василівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат», «Чернігівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів», «Молочанська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат», «Преславська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» та «Токмацька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат».
У Запорізькій області хочуть перейменувати п’ять населених пунктів
У Запорізькій області планують перейменувати п’ять населених пунктів. Про це стало відомо з постанови Верховної Ради України №11363 від 21 червня 2024 року.
Загалом на розгляд Комітету було направлено 83 пропозиції з 15 областей країни щодо перейменування окремих населених пунктів, які не відповідають стандартам державної мови.
Захисники із Запорізької області повернулися з російського полону
Відбувся п’ятий з початку року обмін полоненими — в Україну з полону повернулися 90 захисників. Зокрема, серед них є й мешканці Запорізької області.
Так, серед тих, хто повернувся на Батьківщину, 11 військовослужбовців із Запорізької області. Всі вони наразі проходять медичний та психологічний огляд після тортур завданих у російському полоні.
У Запоріжжі стартувала відбудова ще однієї багатоповерхівки на проспекті Соборному
У Запоріжжі почали відбудову багатоповерхівки за адресою проспект Соборний, 44.
У Запоріжжі стартували роботи з відбудови багатоповерхівки на центральному проспекті міста, куди росіяни поцілили ракетою вночі 18 жовтня 2023 року. Відбудову планують завершити до кінця цього року.
Скільки вулиць ще потрібно перейменувати у Запорізькій області
В Україні та Запоріжжі вчасності триває процес деколонізації — радянські назви вулиць змінюються на більш сучасні та, зокрема, українські. У Запорізькій області налічується ще 1011 радянських та російських назв вулиць. Це найбільший показник по всій Україні.
Найменший — в Івано-Франківській області, там варто перейменувати всього 3 вулиці. Дані у Донецькій, Луганській областях та Криму зібрати не вдалося через російську окупацію.
З російського полону повернули двох священників з Бердянська
Президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення з російського полону ще десятьох українців. Серед них, зокрема, й мешканці Бердянська – настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Іван Левицький та священник того ж храму Богдан Гелета.
Росіяни викрали та ув’язнили чоловіків 16 листопада 2022 року під час періоду масштабних релігійних переслідувань проукраїнських служителів. Їх заарештували, потім підкинули до храму якісь військові речі та звинуватили в незаконному зберіганні зброї. Надходили дані, що їх нещадно катують, щоби вибити зізнання у злочині, якого ті не скоювали.
Семеро загиблих, серед яких є діти – у Вільнянську завершили пошукові роботи після ракетної атаки
Внаслідок обстрілу, який росіяни здійснили вчора по обіді по середмістю Вільнянська, постраждали та загинули люди, серед них є діти.
Загинули 7 людей, з них — три дитини, серед яких — 15-річний хлопець. Як повідомили в поліції, в момент удару він їхав на мопеді. Хлопець помер на місці. Також загинули 10-річна Дарина та 17-річна Карина.
До лікарів також самостійно зверталися люди. Більшість отримали допомогу медиків і лікуються вдома. Серед поранених вагітна жінка і дев’ять дітей.
Наразі 12 людей, поранених внаслідок удару росіян, перебувають у лікарнях. Стан шістьох з них медики оцінюють як важкий. У госпіталізованих осколкові поранення, контузії, переломи, травматичні ампутації.
Джерело