“Запитай у лікаря” Фонду Ріната Ахметова: чим коронавірус загрожує печінці

За словами експерта, при захворюванні коронавірусом печінка людини особливо вразлива.

‒ При COVID-19 одним із перших наслідків може бути ушкодження печінки. При цитотоксичних реакціях під час таких важких захворювань, як ураження легень або гіпоксія можуть виникати важкі ушкодження печінки. Коронавірус ‒ це поліорганна патологія, схожа на сепсис. В організмі відбуваються запальні процеси, атака антитіл на власну печінку, і в тому числі на судини. Виникають тромбози, гіпоксія в печінці і так званий цитолітичний синдром. Це означає, що клітина позбавляється своєї мембрани і присутні в ній ферменти виливаються назовні. В результаті відбувається розплавлення печінкової тканини, ‒ розповів Віталій Янченко.

Він також додав, що, незважаючи на загрозу, печінка ‒ єдиний орган, який має унікальну здатність до самовідновлення. Тому поки не зафіксовано жодного доведеного випадку гострої печінкової недостатності при захворюванні COVID-19. Однак халатно ставитися до свого здоров’я через цей фактор не варто.

‒ Ми маємо справу з COVID-19, а це дуже небезпечне захворювання. Якщо страждає печінка, то будуть страждати нирки, щитовидна залоза, імунна система і головний мозок. Тому захворювання печінки вносять свою лепту в ступінь тяжкості стану при коронавірусі, і хворий може навіть померти від поліорганної недостатності, ‒ підкреслив лікар.


Експерт проєкту «Запитай у лікаря» також пояснив, як стежити за здоров’ям одного з найважливіших органів.

‒ Насамперед необхідно здати аналіз на печінкові проби. Якщо вони підвищені хоча б у два рази, то це легкий ступінь ураження. Більш ніж у два рази ‒ середній ступінь. А якщо в 10 разів і більше ‒ то це важкий ступінь, тоді людина підлягає госпіталізації. Інакше загрожує як некроз печінки, так і погіршення самого стану при COVID-19, ‒ додав Віталій Янченко.

Він розповів, що одним із перших симптомів ураження печінки є дуже сильна слабкість. Адже організм перестає отримувати необхідну кількість білків і гормонів.

‒ Також може бути важкість у правому підребер’ї. Однак основним симптомом все ж є слабкість, при якій необхідно звернутися до лікаря, ‒ підкреслив експерт.

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря» вже подивилися майже 13 млн людей. Серед гостей попередніх ефірів ‒ кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; відомий педіатр країни Євген Комаровський; учений-біохімік Сергій Комісаренко; імунолог Центру громадського здоров’я МОЗ Олександр Заїка; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Переглянути записи щотижневих онлайн-зустрічей із лікарями, які розповідають про симптоми коронавірусу, препарати, які призначають пацієнтам із підтвердженим COVID-19, особливості харчування хворих, останні світові тренди в лікуванні коронавірусу та багато іншого, можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook , а також в YouTube.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zapitaj-u-likarja-fondu-rinata-ahmetova-chim-koronavirus-zagrozhuie-pechinci/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zapitaj-u-likarja-fondu-rinata-ahmetova-chim-koronavirus-zagrozhuie-pechinci

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top