Запоріжанки відсвяткували «свій день» маршем за рівність

Кількадесят жінок пройшлися ходою по центральному проспекту міста, від площі Героїв до будівлі мерії. Дівчата вийшли на акцію з плакати, на яких містилися лозунги про рівність прав чоловік та жінок, поваги до жінок та боротьбу зі стереотипами і гендерною дискримінацією. Такий самий марш, але набагато більший за масштабами, пройшов сьогодні і у столиці України.

Нагадаємо, 8 березня відзначається у всьому світі як Міжнародний жіночий день з 1914 року. До цього часу сотні тисяч жінок по всьому світу протягом 6 років в останню неділю лютого, чи у перші тижні березня, влаштовували акції, протести та марші, в рамках яких вимагали рівних для них з чоловіками умов праці та її оплати, а також – право голосу для жінок. До того року, коли 8 березня «офіційно» став жіночим днем, активісткам кількох країн світу – Америки та частини країн центральної і північної Європи, вже вдалося домогтися для себе таких прав.

Для країн СРСР саме 8 березня було важливою датою, адже 23 лютого (8 березня за іншим календарем), розпочалася Лютнева революція 1917 року. Через 4 дні, імператор підписав наказ про надання жінкам права голосу. І, хоч революцію це не зупинило, жінки закарбували у календарі для себе саме цей день як день першої перемоги у боротьбі за свої права.

З плином часу історія свята стиралася, як і його основна мета. Від 8 Березня, як дня солідарності жінок та боротьби за їх права, залишилось лише «жіноче свято», в яке прийнято вітати абсолютно усіх представниць жіночої статі, незалежно від їх віку, соціального статусу та вподобань.

Втім, як в історії буває нерідко, зміни у ставленні та відношенні до визначних дат не змусили себе чекати. І зараз 8 Березня потроху повертає собі свій основний посил.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zaporizhanki-vidsvyatkuvali-svij-den-marshem-za-rivnist/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top