Запоріжці, будьте пильні — у «Новій пошті» попередили про фейкові повідомлення

Запоріжці, будьте пильні - у "Новій пошті" попередили про фейкові повідомлення

Аферисти використовують довіру до відомих брендів і маніпулюють чутливою інформацією

Шахраї не дрімають і придумують все нові схеми, як виманити у людей гроші, у тому числі в інтернеті. Так, нещодавно кіберзлочинці розіслали українцям фейкові повідомлення про нібито заборгованість перед «Новою поштою».

«Звертаємо вашу увагу: ці листи не мають жодного відношення до «Нової пошти», — повідомили на сторінці цієї компанії у фейсбуці.

Читайте також: Шахраї пропонують запоріжцям отримати 1000 гривень Зимової єПідтримки — як не втратити всі свої гроші

Аферисти використовують довіру до відомих брендів і маніпулюють чутливою інформацією — у цьому випадку заявляють про борг.

Усім користувачам, які намагалися відкрити вкладення у цих листах, у «Новій пошті» порадили наступне:

— Встановіть антивірусну програму (з актуальною базою даних) і виконайте повну перевірку вашого пристрою на наявність шкідливого програмного забезпечення.

— Повністю перевстановіть операційну систему для усунення потенційно прихованих загроз, якщо під час перевірки було виявлено шкідливе ПЗ або є підозри на компрометацію системи.

Ці дії є необхідними для захисту ваших даних і запобігання подальшим ризикам.

Ці поради корисні й в інших подібних випадках, які влаштовують аферисти.

Памʼятайте про правила кібербезпеки: 

— Перевіряйте адресу відправника. Оригінальні листи від «Нової пошти» приходять тільки з офіційних доменів. Звертайте увагу на підозрілі зміни в написанні.

— Не відкривайте листи від незнайомих відправників і не переходьте за посиланнями.

— Якщо ви відкрили лист або вкладення — негайно змініть паролі на ваших акаунтах та перевірте, чи немає у вас інших активних сесій. Якщо виявили підозрілу активність, завершіть всі невідомі сесії через налаштування безпеки ваших акаунтів.

— Увімкніть двофакторну аутентифікацію для вашої електронної пошти (і взагалі для всіх ваших сторінок у соцмережах), щоб захистити акаунт від несанкціонованого доступу.

— Якщо ви отримали такий лист — перемістіть його в спам і видаліть. Це допоможе зменшити ризик повторної розсилки та захистить інших користувачів.

Будьте уважні й дотримуйтесь рекомендацій.

Куди звертатись щодо кібершахрайств

Якщо ви стали жертвою кіберзлочину або помітили ознаки шахрайства в інтернеті — подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua або зверніться на лінію поліції «102».

Також у Запоріжжі створений центр протидії шахрайствам ГУ Нацполіції у Запорізькій області. І кожен, хто потрапив на гачок аферистів, може напряму звернутися до фахівців центру за номером телефону 068-688-85-73 (наявні месенджери вацап, телеграм, вайбер, сигнал).

Читайте також: Обережно: у соцмережах поширюють фейк про «подарунки» від Нафтогазу — можна втратити гроші

Телеграм-канал центру протидії шахрайствам: https://t.me/police_zp_news/14072

Ми писали, що запоріжцям розповіли, як шахраї обдурюють тих, хто хоче допомогти, й тих, хто потребує допомоги.

Джерело

Share this post

нет
scroll to top