Запоріжці вимагають від влади скасувати рішення про об’єднання лікарень

На сайті Запорізької міськради оприлюднено петицію № 8186, у якій владі пропонується переглянути своє рішення про реорганізацію міської лікарні №10 шляхом її юридичного приєднання до міської лікарні №6.

Автор петиції, Сергій Бруй, вважає, що масштабна реорганізація медичних закладів Запоріжжя, яку розпочала влада міста, зокрема, КНП «міської лікарні № 6», КНП «Міської лікарні № 10» шляхом їх об’єднання призведе до утиску права містян, у отриманні своєчасної медичної допомоги.

«До цього може призвести непрозоре і необдумане скорочення структур, які, на думку влади, «виконують у закладах дублюючі функції». Проте ці структури вже усталено працюють у кожному закладі протягом довгого часу та задовольняють потреби пацієнтів», — йдеться у петиції.

За словами автора петиції, вже зараз внаслідок проведених реформ прийому у вузькопрофільного спеціаліста доводиться чекати по декілька тижнів. І це при тому, що в межах одного закладу прийом ведуть, як правило, лікарі усіх найзатребуваніших спеціальностей.

«Позбавлення пацієнтів можливості користуватись послугами, що надаються спеціалістами другого рівня, у відриві від сімейних лікарів, відірваність діагностичної бази, послуг з отримання лікувальних процедур при амбулаторному лікуванні зовсім не сприятиме задоволенню потреб населення районів, що обслуговуються зараз цими закладами. Очевидно, що при об’єднанні медичних установ будуть здійснені певні скорочення персоналу, що призведе до ще більших незручностей. Не варто відкидати фактор досяжності центру надання медичних послуг для пацієнтів, особливо людей похилого віку, які складають значну частину населення, що обслуговується закладами», — повідомив у петиції Сергій Бруй.

Щоб цю петицію розглянула Запорізька міськрада, необхідна підтримка 750 містян. Немає сумніву, що петиція швидко набере голоси містян, адже грудневе рішення депутатів міськради виглядає, на нашу думку, антинародним.

Нагадаємо, під час сесії Запорізької міської ради 7 грудня 2022 року депутати прийняли багато рішень про реорганізацію міських лікарень та стоматологічних полікліник шляхом їх юридичного об’єднання. Так, одне з них,  — комунальне некомерційне підприємство «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР, тобто —  міська лікарня №5 на вулиці Перемоги.  Її приєднають до комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №6» ЗМР, що на Сталеварів.

Незважаючи на абсолютно різні профілі медзакладів — хірургічний та терапевтичний, депутати міськради вирішили, що така схема оптимізації є логічною.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/zaporizhtsi-vymahaiut-vid-vlady-skasuvaty-rishennia-pro-ob-iednannia-likaren.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top