Життя – щоб жити: як попередити самогубство

Найбільше схильні до суїциду – чоловіки. Доступність зброї, алкогольна або наркотична залежність і звичка переживати емоції «всередині» – за словами фахівців, саме ці фактори схиляють їх до самогубства.

“Якщо ми дуже узагальнимо цей портрет, то це буде чоловік віком від 30 до 35 років, він зловживає алкогольними напоями. Якщо ми будемо казати про спосіб – то це буде повішання”, – зазначила старша інспекторка Управління Патрульної поліції в Запорізькій області, лейтенант Карина Петрух.

Також надто часто накласти на себе руки хочуть чоловіки, які брали участь у бойових діях: бачили смерть на власні очі або ж вбивали самі. І у мирному житті не знаходять підтримки та розуміння.

Міністерство оборони України кількість таких смертельних випадків приховує під грифом «секретно».

А от Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що, наприклад, у більш ніж третини ветеранів АТО діагностують посттравматичний стресовий розлад, що згодом може привести до трагічних наслідків. Та і ці дані важко назвати достовірними. Адже вони не враховують добровольців, прикордонників і нацгвардійців.

Українські жінки позбавляють себе життя рідше за чоловіків. Та і загалом, якщо порівнювати з показниками інших країн світу, українські панянки в рази рідше накладають на себе руки. Та все ж проблеми у сім’ї, стрес чи самотність іноді спонукає жінок до непоправного.

Лякають випадки, коли піти з життя вирішують підлітки. Іноді дитячий суїцид – це наслідок смертельних челенджів із соцмереж. Та здебільшого діти хочуть привернути увагу дорослих. Іноді навіть не розуміючи, до яких наслідків це може привести.

“Якщо близькі або родичі помічають якусь зміну в поведінці дитини – або вона словами або якось вербально показує, то вже треба діяти. Треба показати свою підтримку, а за можливості разом звернутися за допомогою до психолога”, – порадила старша інспекторка Управління Патрульної поліції в Запорізькій області, лейтенант Карина Петрух.

Про невтішну статистику каже обмудсмен Людмила Денісова. У своєму телеграм-каналі вона зазначає, що за чотири місяці цього року відбулося більше підліткових суїцидів, ніж за увесь 2020-й.

“Закликаю центральні органи виконавчої влади об’єднати свої зусилля щодо вжиття заходів, спрямованих на попередження трагічних випадків та раннє виявлення сімей в складних життєвих обставинах. Звертаюся до керівників органів опіки та піклування, соціальних служб з вимогою більш відповідально ставитись до виконання своїх повноважень із захисту прав дітей. Адже це може врятувати здоров’я та життя дитини”, – зазначила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Варто пам’ятати, щира розмова та підтримка близької людини – чиєсь врятоване життя. І не варто соромитися просити про допомогу та приймати її. І не лише родини, а й фахівців.

Також ви можете звернутися по допомогу в важких життєвих ситуаціях за “Телефонами довіри”: (066) 313 – 15 – 84, (067) 515 – 15 – 84, (073) 515 – 15 – 84.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/zhittja-zhiti-jak-poperediti-suicid/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zhittja-zhiti-jak-poperediti-suicid

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top