У березні громадськість Запоріжжя закликала місцеву владу посприяти встановленню пам’ятника Кобзареві. Впродовж десятиліть влада міста не спромоглась звести в Запоріжжі меморіал, хоча ідеї лунали неодноразово. Попри все бажання містян та підтримку депутатів – виконком відсікає цю ініціативу.
Місцеві мешканці довірили донести цю ідею до влади голові Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Ользі Стадніченко та голові Запорізького обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Ігор Артюшенко. За дорученням громадськості до Володимира Буряка направили звернення, в якому просили посприяти встановленню пам’ятника. Окрім цього, його направили й на комісію з гуманітарних питань. Як повідомив депутат Запорізької міської ради від «Європейської Солідарності» Вячеслав Зайцев, комісія підтримала звернення:
«На комісію надійшло звернення, щодо встановлення в місті пам’ятника Шевченку. Погруддя, які є в Запоріжжі, знаходяться не в центрі міста ,та й не пам’ятниками зовсім. З огляду на ситуацію, ми одноголосно підтримали цей лист. Тепер маємо звернутись до сесії, а вона, в свою чергу дасть технічне завдання виконкому. В результаті має бути залучено журі та проведено конкурс. Далі вже справа за технікою й грошима», — зазначив член профільної комісії Вячеслав Зайцев.
Втім, таку позицію мають не всі. На відміну від комісії, виконавчий комітет вирішив, що запоріжцям достатньо погрудь в місті, а на пам’ятник все одно грошей немає. Словом, для запоріжців встановлення скульптури – вже принципова позиція. Обіцянки містяни чують впродовж десятиліть, а коштів постійно не вистачає.
«Цього року, зібравшись з активістами біля погруддя Кобзареві, ми вирішили звернутись до влади з пропозицією встановити пам’ятник в місті. За нашими з Ігорем Артюшенком підписами було направлено звернення до Володимира Буряка . Ми попросили розглянути це питання на комісії з містобудування та архітектури й створити робочу групу, до якої б увійшли представники громадськості. У квітні мені прийшла відповідь з відмовою, адже в місті є чотири «пам’ятники», а грошей в бюджеті наразі немає», — розповіла про ситуацію Ольга Стадніченко.
Ті пам’ятники, про які йде мова – це погруддя біля: Театру юного глядача, на території Шевченківської райадміністрації та у дворі шкіл №53 і №60.
Завтра у Запорізькій міській раді має відбутись пленарне засідання. Під час сесії місцева влада зможе висловити свою справжню позицію та або підтримати бажання запоріжців, або заплющити очі на їхню ініціативу.
Довідка: Як розповіла Ольга Стадніченко, ідея встановлення пам’ятника виникла ще в громаді Олександрівська, був це 1912 рік. До річниці Кобзаря мешканці захотіли звести новенький меморіал. Громада звернулась до уряду царської Росії та їм навіть пообіцяли гроші. Але обдурили і замість Шевченка встановили Миколу ІІ. Продовжилась історія в 1989, 2004 та 2012 році й кожного разу ініціатива терпіла фіаско. То грошей не було, то місце займали. Востаннє питання підіймали під час реконструкції скверу Театрального в 2018-му. В проєктній документації до тендеру зазначалось також і зведення пам’ятника Шевченку. Втім, за час реконструкції гроші просто розчинились.
Читайте також: Відомий запорізький виробник агротехніки отримав патент США
Источник: https://forpost.media/novosti/zvernennia-shchodo-vstanovlennia-v-zaporizhzhi-pam-iatnyka-kobzarevi-maiut-rozghlianuty-na-zavtrashniy-sesii.html
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook