Для подолання «тарифної кризи» «Європейська Солідарність» ініціює скликання позачергового засідання Запорізької обласної ради

Фракція «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді ініціює скликання позачергового засідання облради, щоб підтримати українців, які сьогодні потерпають від значного підвищення тарифів. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Запорізької організації партії.

В ЄС розробили звернення від депутатів обласної ради до керівництва країни, в якому прописали необхідні кроки для подолання «тарифної кризи». Фракція закликає колег з інших політсил негайно підтримати звернення і направити його від імені депутатів Запорізької обласної ради.

«Наша фракція розробила звернення до керівництва країни та Верховної Ради України з вимогою невідкладно переглянути державний бюджет України на 2021 рік з метою збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, – коментує голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій обласній раді, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко,

–  Також вважаємо за необхідне Верховній Раді  поставити на голосування та підтримати законопроект від “Європейської Солідарності”, який дозволить спрямувати додаткові 7 млрд.  гривень на виплату субсидій.

Окрім цього в зверненні є вимога щодо невідкладного внесення змін до законодавчих актів України з метою посилення відповідальності за зловживання на енергетичному ринку, зокрема за безпідставне підвищення тарифів для населення постачальниками газу та за безпідставне отримання пільг та субсидій.

«Європейська Солідарність» ініціює позачергове засідання Запорізької обласної ради для прийняття цього звернення депутатами ЗОР і подальшого його направлення до керівництва країни.

В умовах бездіяльності центральної влади ми докладемо всіх можливих зусиль, аби не залишати українців сам на сам з цими надважливими проблемами», – наголосив Ігор Артюшенко.

Звернення про проведення позачергового засідання депутати вже направили до Запорізької обласної ради. Подібні звернення фракції «Європейської Солідарності» направлять в ради всіх рівнів.

Текст звернення: 

Президенту України

Зеленському В.О.

Голові Верховної Ради України

Разумкову Д.О.

Прем’єр-міністру України

Шмигалю Д.А.

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Тарасюку В.В.

 ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ

ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ VIIIСКЛИКАННЯ

щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги

 

За підсумками 2020 року реальні доходи українців зменшились. Зважаючи на падіння економіки, зменшення доходів триватиме і у 2021 році.

Натомість упродовж попередніх тижнів були прийняті рішення про підвищення цін на газ, тарифів на послуги розподілення газу, тарифів на тепло, на електроенергію, на холодну воду.

Це створює загрозу для мільйонів людей опинитися за межею бідності. Люди потребують термінового захисту.

У попередні роки ефективним механізмом захисту громадян від зростання тарифів були субсидії, які компенсували витрати тих, хто не мав змоги сплатити за комунальні послуги. Водночас, саме система субсидій зберігала соціальну справедливість і прозорість бюджетних витрат, спрямовуючи кошти на підтримку тих, хто насправді потребує допомоги.

На жаль, такий підхід порушено. У Державному бюджеті на 2021 рік на виплату субсидій передбачено 36,6 млрд грн, що майже на 600 млн грн менше, ніж було у Державному бюджеті на 2020 рік (37,2 млрд грн план з урахуванням розпису – 36,4 млрд грн, касові видатки – 36,4 млрд грн, а до секвестру бюджету на 2020 рік було передбачено 47,6 млрд грн). Варто зазначити, що на 2019 рік бюджетом на виплату субсидій було передбачено 58,05 млрд грн.

Зважаючи на небезпеку такої ситуації і необхідність адекватного соціального захисту,

Звертаємося до Верховної Ради України з вимогою невідкладно переглянути Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з метою збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Також вважаємо за необхідне поставити на голосування і підтримати Проект Закону про внесення змін до додатку № 3 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги (№4585 від 13.01.2021).

Обсяги такого збільшення мають становити щонайменш на 7 мільярдів гривень.

Кошти для забезпечення цього рішення пропонуємо перерозподіли із статей витрат, пов’язаних із забезпеченням Президента України, інших вищих органів державної влади, правоохоронних органів.

Також вимагаємо невідкладно внести необхідні зміни до деяких законодавчих актів України з метою посилення відповідальності за зловживання на енергетичному ринку, зокрема за безпідставне підвищення тарифів для населення постачальниками газу та внести зміни до деяких законодавчих актів України для посилення відповідальності за безпідставне отримання пільг та субсидій.

Ми звертаємося до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А., як керівника Уряду, із закликом невідкладно внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483 та повернути пільговий тариф на споживання електричної енергії на перші 100 кВт/г та деяким категоріям споживачів;

Сьогодні у період епідемії та важкої економічної кризи українські громадяни чекають від влади на всіх рівнях відповідальних дій. Влада має захищати інтереси українського народу та керуватись виключно національними інтересами.

Сообщение Для подолання «тарифної кризи» «Європейська Солідарність» ініціює скликання позачергового засідання Запорізької обласної ради появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/dlja-podolannja-tarifnoi-krizi-ievropejska-solidarnist-inicijuie-sklikannja-pozachergovogo-zasidannja-zaporizkoi-oblasnoi-radi.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top