Швидка окупація Півдня України: генерал Наєв пояснив, як ЗСУ зупинили наступ росіян (КАРТИ)

Зараз, у кінці листопада 2023 року, в Україні досі не надано офіційну оцінку подіям, які сприяли швидкому захопленню Півдня України і інших територій армією РФ. Українські війська розгорталися 23 лютого, не отримавши офіційних документів від розвідки щодо точного часу вторгнення. Зупити ворога вдалося лше завдяки вчасній реакції командування і вдалим операціям, у тому числі у Запорізькій області.

Про це у своїй статті для «Укрінформ» згадує Сергій Наєв, генерал-лейтенант, командувач Об’єднаних сил Збройних сил України, передає «Акцент».

Стаття на фоні можливого звільнення

Важливо, що зараз у ЗМІ обговорюють тему можливого звільнення одразу трьох командувачів ЗСУ, серед яких і Сергій Наєв. Голова Міноборони Рустем Умєров готує відповідні подання, повідомляють джерела у віськовому керівництві «Української правди». При цьому точні причини можливих відставок Наєва поки що не називаються. Відомо лише, що Наєв нібито може стати фігурантом справи про оборону Херсонщини у 2022 році.

На початку тексту статті генерал Наєв також опосередковано відзначає важливу деталь у цьому питанні: розвідка (ГУР МО) не надала офіційного попередження про дату та час вторгнення росіян. Командувачі розгортували українську армію напередодні вторгнення, спираючись на власні дані.

Скріншот зі статті
Скріншот зі статті

Можливо, також це є певною відповіддю на резонансне інтерв’ю військовослужбовця 59-ї мотопіхотної бригади про провал підготовки до повномасштабного вторгнення РФ на початку 2022 року.

Зазначимо, у ЗМІ з’явилася інформація, що у справі про швидке заоплення Півдня України фігурують лише військові, в тому чилі у ДБР допитували Головнокомандувача Валерія Залужного. В той же час представників керівництва СБУ (зокрема затриманого влітку екскерівника управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча ), які виявилися агентами РФ і зрадниками України, серед підозрюваних у справі немає.

Квітень 2022 на Запорізькому напрямку: уривок зі статті

Нижче наводимо без змін текст зі статті Сергія Наєва, у якому йдеться про бойові дії на Запорізькому напрямку на початку вторгнення. Для зручності додали кілька скріншотів з онлайн-карти DeepState:

Сергій Наєв

«У квітні-травні 2022 року значна чисельність українського війська перебувала на території Луганської та Донецької областей, де точились запеклі бої. Це була найбільш боєздатна частина української армії, яка мала чималий бойовий досвід, отриманий як під час АТО, ООС, так і під час повномасштабного вторгнення

Противник мав на меті прорвати нашу оборону на Запорізькому напрямку на ділянці Велика Новосілка-Зелене поле, а на Ізюмському напрямку – просунутись на ділянках Барвінкове-Довгеньке, аби надалі дістатися у напрямку Добропілля аж на Покровська. Таким чином окупанти намагалися оточити угруповання Збройних Сил України, яке перебувало на території Луганської та Донецької областей. А це – понад 15 бригад, каже командувач.


Велика Новосілка-Зелене Поле

Ворог почав реалізацію свого замислу на початку квітня, коли силами 42 мотострілецької дивізії 58 армії розпочав наступ у Запорізькому напрямку та намагався прорвати нашу оборону в смузі відповідальності 110 окремої бригади територіальної оборони. Противник спочатку мав успіх, і наші сили відступили. Тоді я особисто прибув на командний пункт 110 ОБ ТрО

Я керував безпосередньо на пункті управління діями 55 та 44 окремих артилерійських бригад. В повітря була піднята вся наявна у тому районі безпілотна авіація. Протягом 6 годин ми наносили вогневе ураження по колонах ворога. І в той день противник не зумів просунутися, зазнав втрат та відкотився назад.

Разом із генерал-лейтенантом Володимиром Кравченком ми повернули бійців 110 ОБ ТрО на визначені місця, перекинули на цю ділянку додаткові сили з бронетехнікою, і всю ніч давали настанови нашим воїнам. Загалом тоді пропрацювали в інтенсивному режимі понад три доби без сну та перепочинку.

І хоча наступного дня ворог намагався повторити штурмові дії, а інтенсивні бої тривали ще близько тижня, але завдяки зміцненню оборони, вмілій розстановці сил і засобів, проведенню додаткового мінування ворогові було завдано значної шкоди і його було зупинено.

Якби ворогу вдалось оточити наше найбільш боєздатне угрупування на території Донецької і Луганської областей, розгромити найбільшу частину Збройних Сил України, збройна боротьба б потім втратила сенс. Це б означало, що Україна повністю б пала. (кінець уривку)

Запорізький напрямок Чому швидко окупували підвень: думка журналіста Бутусова

Юрія Бутусова запитали про швидку втрату півдня України в перші дні війни. Журналіст у відповідь розкрив деталі деяких переміщень військових підрозділів, які на його думку були помилковими (або навіть злочинними) і призвели до швидкого захоплення Мелітополя, Бердянську та оточення Маріуполя. Мова йде про 501-й батальон морської піхоти, що базувався у Бердянську та підрозділи полку «Азов» у м. Урзуфі, що між Бердянськом та Маріуполем.

«Це було ключове місто — Мелітополь. За нього мала будуватися вся оборона. Втримання Мелітополя означало, що ніякого коридору (сухопутного до Криму-ред) у Путіна не буде. Там така ключова віст Мелітополь — Токмак — Запоріжжя, як мала ключове значення для утримання ворога на півдні», — розповідає Бутусов.

Потім журналіст риторично запитує, чому не були підірвані мости в Чонгарі, на Херсонщині, чому не було вчасно розгорнуто війська і всім видано боєприпаси і повертається до теми передислокації підрозділів ЗСУ, що перебували у Приазов’ї на 24 лютого 2022 року.

«501-й батальон морської піхоти 24 лютого знаходився на своїй базі у Бердянську. Але його чомусь направили не до Мелітополя, а у Маріуполь. Якби він залишився у Бердянську, зайняв оборону у своєму рідному місті, біля своєї бази — там було озброєння, оснащення… То хоча б зміг би зупинити наступ російських військ на дальніх підступах, не дозволити оточити Маріуполь. Якби він висунувся до Мелітополя, то сприяв би обороні міста. У містечку Урзуф знаходився полк «Азов». Якби усі ці сили були направлені до Мелітополя, вони могли там бути миттєво, в той же день, ввечері… 25 лютого ворог не захопив би Мелітополь. Маріуполь не потрапив би в оточення 1 березня. Ворог був би зупинений на дальніх підступах. І тоді наші війська, а туди, до Мелітополя поспішала 128-а гірсько-штурмова бригада… вона просто не встигла.. Якби туди встигли всі нашій війська, то вони б посилили оборону міста і ми би не втратили так швидко Південь… «, — розкриває деталі Бутусов. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/shvidka-okupatsiya-pivdnya-ukrayini-general-nayev-poyasniv-yak-zsu-zupinili-nastup-rosiyan-karti/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top