У центрі Запоріжжя з’явився незвичайний яскравий об’єкт

Патріотичний  мистецький об’єкт «Дике Поле»  відкрили біля будівлі Запорізької міської ради

Сьогодні, 28 липня 2022, в рамках відзначення нового державного свята — Дня Української Державності у Запоріжжі проходить низка заходів. Зранку у Парку металургів відбулося покладання квітів до пам”ятного знаку в честь героїв, які віддали життя за Україну. Квіти поклали керівники області, міста, правоохоронних органів, військові та громадські активісти.

артпроєкт

Яскравою подією в рамках відзначення Дня Української Державності стало відкриття біля будівлі Запорізької міської ради арт-об’єкту “Дике Поле”.

На конструкціях яскравого жовтого кольору  — уривки з роману у новелах “Теорія Дикого Поля. Софія” запорізьких майстринь слова Ганни Лупинос та Олени Красносельської.

На кожній конструкції також зображена буква, а всі разом вони складають слово “УКРАЇНА”. Дизайн виставки  розробила  Наталія Лобач.

артпроєкт

На думку авторів, “такі проєкти надзвичайно важливі під час війни, вони створюють центри тяжіння у культурному просторі та мають велику силу єднання”.

“У Дикому Полі — витоки нашої волі, химерне переплетення легенд і героїчних подій, безсмертя українського народу у часи боротьби за свободу. Пласти Дикого Поля є у просторах душі кожного українця. Це коріння нашої волі.

Розуміння свободи є запорукою нескінченності розвитку світу, як вищої цінності, і пропонується авторками чи не головним внеском Запорізького краю у ментальність українського народу як частини європейської культурної спільноти.

Простежується чітка парадигма: Запоріжжя-Україна-Європа-Всесвіт”, — так пояснюється ідея проєкту на інформаційному плакаті.

Лупинос і Красносельська

Обидві майстрині слова— відомі у Запоріжжі люди. Ганна Лупинос — авторка поезій та прози, літературознавиця, публіцистка. Олена Красносельська — письменниця, авторка науково-фантастичних творів, художниця, мисткиня. 

Відкриваючи офіційну частину, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв привітав містян з новим державним святом.

Куртєв

— Сьогодні дуже важливий день для нас усіх — ми вперше святкуємо День Української Державності, — зазначив Анатолій Куртєв. — Ми знаємо, що наша сила — в єднанні. Зараз, у цей нелегкий час, ми згуртувалися, бо у нас є одна проблема — ворог, який не дає нам спокою. Він не хоче, щоб Україна була незалежною. Він хоче забрати нашу мову, історію.

Вони не хочуть, щоб ми розвивалися, а ми цього прагнемо. Вони не хочуть, щоб ми були справжніми козаками. А ми цього хочемо! Бо у нас є історія і є майбутнє. Потрібно показувати усьому світові, що ми українці, що ми — держава.

Я радий, що у місті багато патріотів, які роблять свою справу. Волонтери допомагають в розселенні переселенців, вони допомагають нашим військовим. А творчі люди нас надихають!

 Наталія Лобач

Дизайнерка Наталія Лобач, за її словами, давно займається популяризацією історії у Запоріжжі.

— Я давно пишаюся Запоріжжям, — розповіла Наталія. — А сьогодні я пишаюся ще більше. Виставка з сучасними поезіями сучасних поеток, які пишуть про Запоріжжя, про Україну, пишуть так, щоб ще закохати у Запоріжжя тих, хто ще не закохався у місто — це дуже оптимістично і круто!

Я хочу, щоб ми ще більше любили нашу країну, людей, пишалися Україною і нашими людьми.

За можливість реалізувати цей яскравий патріотичний проєкт Наталія подякувала працівникам Туристичного інформаційного центру, департаменту культури та туризму міської ради і усіх, хто підтримує ініціативи творчих людей.

артпроєкт Красносельська

Олена Красносельська зацитувала рядки свого авторства, які можна прочитати на одному з  банерів: “Свобода не має нічого спільного з випадковістю. ЇЇ розквітла іскра тремтить у долонях того, хто роздуває пломінь”.

А Ганна Лупинос говорила про наміри московії знищити свободу.

артпроєкт Лупинос

— Сьогодні московія має багато зброї, яку накопичувала десятиліттями. Але московія має культуру, яку накопичувала століттями. І майже вся ця культура направлена на те, щоб знищити свободу народів, які були віками поневолені російською нині, а справді московською імперією, — сказала Ганна Лупинос і зачитала віршовані рядки:

«Що дано, то і понесено

Не залишиш у сні птаха з пір’ям білесеньким, з гострим вістрячком ніж

Хоч гаряче-червонна річка небом тече

Хоч хмарина вороною сіла дню на плече

Срібні вилиці місяця наче спраглі серпи

Україно, ти вирвешся вільним птахом в степи!»

Після офіційної частини присутні — Анатолій Куртєв, його заступники, голови райдміністрацій та керівники департаментів — зробили спільне фото.

артпроєкт

До речі, як підкреслила журналістам дизайнер Наталія Лобач, це вперше у Запоріжжі сучасні патріотичні вірші запорізьких поеток розміщені так відкрито і на таких великих об’ємах. ”Дуже тішить, що це відбувається у Запоріжжі,” — поділилася емоціями Наталія Лобач.

артпроєкт

артпроєкт

артпроєкт

артпроєкт

артпроєкт

артпроєкт

артпроєкт

Фото Олександра Прилепи

Читайте також: Де у Запоріжжі відсвяткувати День Української Державності

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

артпроєкт
артпроєкт
артпроєкт
артпроєкт
артпроєкт
Лобач Наталія
Власюк
артпроєкт

Сообщение У центрі Запоріжжя з’явився незвичайний яскравий об’єкт появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/u-tsentri-zaporizhzhya-z-yavivsya-nezvichayniy-yaskraviy-ob-yekt

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top